Nejnovější zprávy: Z opuštěných břidlicových chodeb je unikátní turistická atrakce: Flascharův důl Kam dnes na oběd? Do Los Capolitos na burrito nebo quesadillu!

Gastronomie

Dva mladí podnikatelé z Ostravy vymysleli tak trochu jiný popcorn: Bopcorn!

​Gastronomickou scénu v Ostravě oživil nápad na výrobu popcornu. Ale ne jen tak ledajakého.

Foto: Vladimír Pryček

Zdánlivě jednoduchý a okoukaný koncept se v případě výrobku pod názvem Bopcorn vymyká standardům, které lze ve městě a jeho okolí ochutnat.

Do projektu se pustili dva mladí podnikatele Adina Bálková a Michal Klimas. Prvotní impuls pro start podnikání byla Michalova návštěva USA, kde ochutnal popcorn, který ho svou chutí uchvátil.

„Před návštěvou Ameriky mi popcorn nikdy zvlášť nechutnal, až ta návštěva mě o jeho kvalitách přesvědčila," říká Michal. Na otázku ohledně neobvyklého názvu odpověděla Adina slovy: „Proč Bopcorn? Bo jsme z Ostravy!“

Vraťme se však ještě na chvíli na začátek. V Americe je k mání nepřeberné množství příchutí popcornu. České multiplexy , stánkový prodej například v cirkusech a na poutích nabízí jen několik unifikovaných příchutí. V zásadě se dá říct, že popcorn se u nás běžně rozděluje jen na sladký a slaný.

Důležitou roli při výrobě výše uvedeného výrobku hraje kvalita neboť Bopcorn sázejí na lokální dodavatele a suroviny. Samotná výroba probíhá v ostravské čtvrti Mariánské Hory.

Sladké glazury a ochucovací směsi si podnikatelé vyrábějí sami z čerstvých surovin a na základě vlastních receptů. Od počátečního nápadu k výsledné chuti všech variant vedla dlouhá cesta pokusů a omylů.

Současná sladká nabídka zahrnuje popcorn s chutí jahod, arašídů, ostružin a karamelu. Slané varianty jsou v nabídce s česnekem a v klasické kombinaci se solí. Česnekový popcorn má pořádný říz. Ideální je s vychlazeným pivem. Ostravané si nejvíce oblíbili zmíněný česnek a karamel.

Všechny druhy popcornu můžete ochutnat na různých gastronomických akcích v Ostravě a okolí. Pátrejte po černém stánku s usměvavou obsluhou.

Své místo si balíčky s tímto popcornem našly i v oblíbených podnicích v Ostravě. Najdete je například v Laura Coffee na svinovském nádraží, pivnici Assen a brzy i v dalších hospůdkách a kavárnách.

Aktuální novinky a lokaci akcí sledujte na Facebooku a Instagramu Bopcorn.

Fotogalerie