Nejnovější zprávy: V Ostravě se dnes testovalo 4567 dětí, pozitivní byly dvě ​Poruba bude mít opět fontánu! V upraveném parku u Domu kultury Poklad

Gastronomie

Důkaz oblíbenosti i kvality: Vojkovický Koníček získal bronz v soutěži Pivovar roku!

Úspěšný byl skok z kategorie minipivovarů mezi pivovary průmyslové v podání pivovaru Koníček z Vojkovic. V letošním ročníku prestižní soutěže Pivo roku získal 3. místo v kategorii Pivovar roku.

Sládek pivovaru Koníček Mojmír Velký (vpravo) převzal ocenění v soutěži Pivo roku 2018 (Foto: pivovarkonicek.cz)

V celorepublikové soutěži, kterou již 28 let pořádá Sdružení přátel piva (SPP), se na prvním místě umístil rodinný pivovar Bernard a druhý byl pivovar Rohozec.

Třetí místo pivovaru Koníček podle organizátorů potvrzuje, že boom minipivovarů, kterých je v Česku více než 400, postupně posouvá stále více výrobců zlatavého moku nad magickou hranici roční produkce ve výši 10 tisíc hektolitrů.

Oblíbený Koníček, který ve Vojkovicích založil sládek Mojmír Velký v roce 2006, spadal mezi minipivovary do roku 2016. Od roku 2017 patří mezi tzv. malé průmyslové pivovary.

Na pivovarské scéně Moravskoslezského kraje je jedním z lídrů. Sládek, který je zároveň majitelem, pravidelně přichází s novinkami, které pomáhají rozvoji pivovaru.

Například v minulém roce otevřel ve Vojkovicích Koníčkův dvůr zaměřený nejen na pivo, ale i na regionální gastronomii. Letos pro změnu zahájil provoz minipivovárku, který slouží k vaření různých speciálů, ale i soukromým zájemcům, kteří touží po vlastním pivu.

Soutěž Pivo roku, jejíž součástí je vyhlášení Pivovaru roku a dalších jedenácti kategorií, se koná od roku 1990.

Letošní ceny byly poprvé v historii SPP předány na území Moravskoslezského kraje. Slavnostní vyhlášení proběhlo 8. listopadu v ostravském klubu a pivovaru Garage.