Nejnovější zprávy: Sdílko je zpátky. Do Poruby míří regionální prodejci, workshopy i kavárna Vražda v Porubě! Třicetiletý muž včera zabil mladou ženu

Společnost

Dopravní podnik Ostrava v novém jízdním řádu zrychluje spoje!

Novinka, kterou uvítají všichni cestující Dopravního podniku Ostrava. Spoje zrychlují.

Foto: Vladimír Pryček, Magazín PATRIOT

Celkové zrychlení cestování na linkách Dopravního podniku Ostrava (DPO) nově umožňuje zvyšování počtu zastávek na znamení, rozšiřování úseků, kde mohou tramvaje jezdit až 80 kilometrů v hodině a nové výhybky, které dovolují průjezd až 40km rychlostí.

DPO po rozsáhlých investicích do celé infrastruktury provedl nové měření jízdních dob na autobusových a tramvajových linkách a výsledné úspory zahrnul do jízdních řádů platných od 12. prosince 2021.

„Dlouhodobě sledujeme data z každodenního provozu a pravidelně je vyhodnocujeme. Máme detailní informace o zpožděních, rychlosti vozidel i délce stání na zastávkách a samozřejmě nezapomínáme na připomínky našich řidičů. Díky tomu a velkým investicím do infrastruktury můžeme nyní říct, že naši cestující stráví během celého týdne ve vozech MHD v součtu o čtyři dny méně,“ popisuje situaci generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

Ke zkrácení jízdní doby došlo na autobusových linkách č. 22, 28, 23, 26, 38, 55, 59, 68 a 71 a tramvajových linkách č. 4 a 8. Naopak k prodloužení jízdní doby došlo v důsledku měření v některých úsecích u linky č. 55. Největší úspora vznikne v úseku Hulváky – Nová ves vodárna, kde se v pracovní dny ušetří až 177 minut denně. Změny v jízdních dobách jsou zahrnuty do jízdních řádů platných od 12. prosince 2021.