Nejnovější zprávy: ​Pobočky zdravotní pojišťovny RBP budou seniorům pomáhat s registrací na očkování Z Ostravy zamířily do Prahy vzorky s podezřením na novou nakažlivější mutaci

Společnost

Chcete bydlet v centru Ostravy? Město opravilo další dům, tak vypadají byty

Město Ostrava dokončilo rekonstrukci domu ve Střelniční ulici a hledá do něj nájemníky.

Foto: Město Ostrava

Město také zveřejnilo fotografie, které dokumentují, jak nové byty vypadají.

Dům je umístěn ve stávající blokové zástavbě v Městské památkové zóně.

Bytový dům je čtyřpodlažní, podsklepený, nacházející se na nároží ulic Střelniční a Pivovarská, hlavní vstup se nachází z ulice Střelniční. Bytový dům je vybaven výtahem.

"Po rekonstrukci v domě vznikly 3 obchodní jednotky v přízemí, 4 bytové jednotky (dispozice 2+kk) v druhém podlaží, 4 bytové jednotky (dispozice 2+kk) v třetím podlaží a ve čtvrtém podlaží se nachází 1 bytová jednotka (dispozice 2+kk) a 2 bytové jednotky (dispozice 4+1) převýšené do podkroví s vlastní terasou. Celkem tedy 11 bytových jednotek. V 1.PP se nachází sklepní kóje, kolárna-kočárkárna, kotelna a převýšená obchodní jednotka z 1.NP," uvedlo město na webové stránce byty.ostrava.cz.

Propojení obchodního prostoru v parteru s 1.PP je vyřešeno vybudováním nového samostatného schodiště. V objektu jsou provedeny nové rozvody instalací a instalačních jader. Při rekonstrukci byla snaha o maximální zachování hodnotných historických prvků (štuky ve vstupní hale v přízemí, schodiště včetně kovového zábradlí, původní interiérové dveře v obložkových zárubních). Fasáda je provedena v kombinaci hladké a strukturované omítky v jednom odstínu. V podkroví jsou nově vybudovány střešní terasy a osazena střešní okna.

Bytový dům na Střelniční ulici je ideálním místem pro bydlení také díky dopravní dostupnosti jak autem, tak hromadnou dopravou. Bez problému lze dojet kdykoliv kamkoliv. Kousek od domu je zastávka tramvají Výstaviště linek 4, 10, 12, 14.

V blízkém okolí (v pěší vzdálenosti) se nachází centrální Masarykovo náměstí, výstaviště Černá louka, Divadlo loutek, nákupní centrum Karolina. K relaxaci poslouží Farská zahrada s dětským hřištěm či procházky podél řeky Ostravice.