Nejnovější zprávy: Perušič a Schweiner v Ostravě vyhráli skupinu, v sobotu je čeká čtvrtfinále Oprava tajemné Grossmannovy vily odhalila dřevomorku i historické malby

Společnost

Zdravotníci, kteří bojovali s covidem, mohou výhodně do lázní

​Sanatoria Klimkovice začala přijímat rezervace na rehabilitační péči pro zdravotníky, kteří chtějí využít státní lázeňský voucher v hodnotě 8 tisíc korun.

Ilustrační foto: pixabay.com

Ministerstvo zdravotnictví ho vyhlásilo zhruba před měsíce jako odměnu pro zdravotníky za jejich nasazení v době epidemie covidu-19.

"Máme speciální balíčky pro zdravotníky, které nabízíme jak pobytové, tak dva typy ambulantních. Rezervace si mohou dělat přímo zdravotníci sami v naší přijímací kanceláři, fakturace se bude provádět přes jejich zaměstnavatele (nemocnice), od nichž budeme tím pádem potřebovat objednávky k rezervovaným pobytům," uvedla mluvčí sanatoria Ivana Gračková.

Důvod je ten, že nemocnice jsou žadateli a poté příjemci dotace na vouchery. "Naše balíčky jsou nastaveny tak, aby je pokryla osmitisícová dotace, ovšem v případě zájmu si je mohou klienti sami rozšířit," uvedla mluvčí.

Do konce roku mohou Sanatoria Klimkovice, jejichž kapacita je v současné době zcela zaplněna, přijmout zhruba 100 až 120 zdravotníků.

"Předpokládáme, že se nám nepodaří pokrýt celou poptávku. Jsme ale rádi, že můžeme uvolněním alespoň části kapacity také poděkovat zdravotníkům za jejich mimořádné nasazení."

Zavřít reklamu