Sport
10/09/2020 Josef Pešout

Zdráhal může nastoupit za Litvínov ve Vítkovicích. Jeho otec je manažer Havířova

Nadcházející hokejová sezona může přinést spoustu zajímavostí.

Nová působiště mají nejen hráči, ale i trenéři a kluboví manažeři. Pohyb v rámci českých soutěžích se týká také Pavla Zdráhala a jeho syna Patrika Zdráhala.

Otec Pavel Zdráhal zastává od léta manažerskou funkci v prvoligovém Havířově, kde je i asistentem trenéra. Útočník Patrik Zdráhal přestoupil ve stejném období v extralize z Vítkovic do Litvínova. Před startem bojů o ligové body se se svými poznatky svěřil manažer Pavel Zdráhal v rozhovoru pro Magazín PATRIOT.

Jistě máte svůj pohled na přestup vašeho syna Patrika v rámci extraligy. Svůj první soutěžní zápas za Litvínov by mohl podle rozpisu sehrát už v prvním kole ve čtvrtek 17. září právě na ledě Vítkovic. Co na to říkáte?
Patrik loňskou sezonu končil v Plzni. Asi nenaplnil představy, nebyl víc pro-duktivní, jak se očekávalo. Plzeň se rozhodla, že mu neprodlouží hostování. Vrátil se do Vítkovic, kde taky měli jinou představu. Za mě je dobře, že odešel na opačný konec republiky. Potřebuje se otrkat a třeba se někdy do Vítkovic zase vrátí. Věřím, že tam zažije lepší sezonu, než byla ta minulá.

Už tušíte, jaké asi budete mít pocity při zápase Vítkovic s Litvínovem?
Nejspíš smíšené. Předpokládám, že budu lehce nervozní. Fandím tomu týmu, kde zrovna hraje syn. Takže mu budu fandit i tentokrát. A taky si přeji, aby se mu angažmá v Litvínově povedlo lépe, než mně před skoro dvaceti lety.

Sledujete přestupové dění v extralize?
Do jednotlivých klubů tolik nevidím, ale velkým tahákem nejen pro Ostravu je obránce Roman Polák po návratu z Dallasu do Vítkovic. V lize jsme zažili hodně překvapení, takže neřeším, kdo posílil nebo oslabil. Odešli z extraligy špičkoví hráči jako Moravčík z Litvínova, Hudáček z Liberce a další, ale třeba vyskočí někteří, co mají kariéru před sebou. Věřím, že se znovu najdou kvalitní hokejisté.

Během své bohaté hráčské kariéry jste působil i v Litvínově. Tedy v klubu, jehož posilou je váš syn. Jak na svoje tehdejší angažmá na severu Čech vzpomínáte?
Byla to pro mě v sezoně 2001/2002 asi jen epizoda. Hrál jsem v té době za Havířov. Přišla ale nabídka z Třince a nakonec mě koupil právě Litvínov. Nebyl jsem na to moc připravený a mrzí mě, že jsem neprokázal, co ve mně je. Litvínovu asi něco dlužím. Tehdy tam zářili Petr Klíma a další hráči. Trenérem byl Vladimír Kýhos, který se pak do klubu různě vracel a letos v březnu přivedl litvínovský tým k záchraně v extralize. Jak říkám, tenkrát se mi to moc nepovedlo a vyměnili mě do Třince.

Sdílejte článek