Sport
07/10/2020 Josef Pešout

​Vítkovický rozjezd: tři body ze dvou zápasů, příště už bez diváků

Dva zápasy, tři body. Taková je dosavadní bilance hokejistů HC Vítkovice Ridera po opožděném vstupu do extraligy.

Tým naskočil do soutěže až počátkem října a během tří dnů absolvoval dva těžké duely. A nejprve vyhrál v Českých Budějovicích po prodloužení a následně při domácí premiéře prohrál s Plzní, rovněž po prodloužení.

Příští zápas by měli vítkovičtí hokejisté sehrát v pátek 9. října na domácím ledě s HC Energie Karlovy Vary, ale už bez diváků.

Souhrnné skóre Vítkovic 7:7 hovoří o vyváženosti hry v obou aspektech hry. Ostravský celek tedy zatím v každém odehraném zápase bodoval, byť se ještě nedočkal výhry v řádné hrací době. Naopak z druhého úhlu pohledu se dá odvodit, že nevyšel ani jednou bodově naprázdno.

Vítkovický trenér Mojmít Trličík nedělal z prohry s Plzní zásadní vědu. „Víra a vůle z naší strany slavily úspěch. Dvakrát jsme měli dvougólové manko, ale povedlo se nám vyrovnat. Kluci věřili, že se to může podařit,“ mínil kouč na tiskovce při hodnocení pro média.

Druhý bonusový bod ale Vítkovice nezískaly. „V prodloužení jsme pustili do šance plzeňské hvězdy Gulaše s Mertlem, a takové přečíslení zpravidla končí gólem v soupeřově síti. A to se nám také přihodilo,“ konstatoval Trličík.

Třebaže Vítkovičtí přišli o případné vítězství právě až v prodloužení, kouč svůj tým pochválil. „Málokdy se trenérům stane po prohraném zápase, aby mohli říci, že jsou na svoje mužstvo hrdí. Opravdu nemám hráčům co vyčítat. Máme na co navazovat. Pokud budeme takhle pokračovat, můžeme být úspěšní,“ přemítal Trličík.

Kouč ale nepropadl přehnanému uspokojení. „Stejně jako trenérští kolegové na naší střídačce si samozřejmě uvědomuji, že po prvních dvou zápasech se ukázaly i herní rezervy. To je jasné. Takže víme, že potřebujeme dál pracovat. Hrát by se mělo příště s Karlovými Vary,“ dodal Trličík.

Polášek se uvedl

Velmi dobře se ve vítkovické sestavě adaptoval reprezentační obránce Adam Polášek. Ostravský odchovanec vstřelil tři ze sedmi gólů mužstva, což je na úvod angažmá nevídaná bilance.

Polášek se sice vrátil do Vítkovic po jedenácti letech, ale má bohaté zkušenosti ze zahraničí i pražské Sparty. Z ní v loňské sezoně odešel do finského klubu Tappara Tampere, kde hrál naposledy v březnu.

Nyní je znovu na extraligovém ledě a dva zápasy mu stačily k tomu, aby na sebe výrazně upozornil svými výkony.

Sdílejte článek