Nejnovější zprávy: Legenda brazilské hudby poprvé v Česku. Gilberto Gil vystoupí na Colours of Ostrava Lidé v kraji chtějí řešit klima. Průzkum však ukázal, že neví, co mají dělat

Politika

Ve dvou obcích Moravskoslezského kraje se příští rok budou opakovat volby

Obecní volby se budou příští rok opakovat ve dvou obcích Moravskoslezského kraje – v Bílčicích na Bruntálsku a Hrčavě na Frýdecko-Místecku. Vyhlásil to ministr vnitra Vít Rakušan.

Ilustrační foto: pixabay.com

Výsledky a průběh podzimních voleb v Hrčavě v okrese Frýdek-Místek přezkoumával soud, který shledal důvody pro jejich zrušení. Proto ministr vnitra vyhlásil volby opakované, a to na 18. února 2023.

Nové volby do obecního zastupitelstva obce Bílčice v okrese Bruntál vyhlásil ministr vnitra na 25. březen 2023. Volit tu budou občané znovu proto, že část zastupitelů zvolených v podzimním termínu obecních voleb ihned po svém zvolení na svou funkci rezignovala. Počet zastupitelů v této obci tak klesl pod zákonem stanovenou hranici pěti členů.

Krajský úřad Moravskoslezského kraje bude i v těchto opakovaných volbách dohlížet na regulérní a zákonný průběh hlasování.