Nejnovější zprávy: Perušič a Schweiner v Ostravě vyhráli skupinu, v sobotu je čeká čtvrtfinále Oprava tajemné Grossmannovy vily odhalila dřevomorku i historické malby

Společnost

V takovém taxíku byste jet nechtěli. Řidič nadýchal 4 promile

Policie obvinila z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky devětačtyřicetiletého taxikáře.

Ilustrační foto: pixabay.com

Policisté oznámení o jízdě podnapilého řidiče, který se svým vozidlem zastavil u jedné z restaurací v Třinci. Hlídka dorazila do několika minut od oznámení a na místě opravdu spatřila zmíněné vozidlo taxislužby i s řidičem.

"V blízkosti se také nacházeli dva svědci celé události, kteří věc policistům telefonicky oznámili. Ti shodně uvedli, že byli svědky nekoordinované jízdy vozidla, které přejíždělo z pruhu do pruhu či bez důvodu v průběhu jízdy zastavovalo," uvedla policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Z tohoto důvodu se oba dva řidiči, kteří jeli v těsné blízkosti, rozhodli nejen celou událost oznámit, ale jeli za taxíkem až na místo, kde řidič zastavil.

Jelikož se báli, aby řidič ve své jízdě nepokračoval, vozidla zaparkovali tak, aby mu znemožnili výjezd z parkoviště.

Řidiči bylo odborným měřením v souvislosti se zjištěním přítomnosti alkoholu v dechu naměřeno skoro 4 promile. Muž byl následně převezen na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

V průběhu prověřování bylo zjištěno, že krátce před svou jízdou měl svému zaměstnavateli sdělit, že v jízdách již nebude pokračovat, a to z důvodu nevolnosti.

"Za uvedené jednání může být řidiči uložen trest odnětí svobody až na jeden rok," dodala mluvčí.

Zavřít reklamu