Nejnovější zprávy: Stračena otevřela v centru Ostravy pekárnu s cukrárnou. Co nová restaurace? Komplikace pro cestující. Do Petřkovic nebudou od pondělí jezdit autobusy

Regiony

V pátek 30. července doprovodí turisty na Lysou horu Lašský král

​Komentované výstupy na Lysou horu v doprovodu průvodce pod názvem Lysohorská nej aneb Co jste ještě nevěděli jsou v plném proudu.

Foto: Lucie Talavašková

Poslední červencový pátek čeká na zájemce speciální výstup, kdy budou moci nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd zdolat v doprovodu Lašského krále a jeho družiny.

Výstup s názvem „Po stopách zbojníka Ondráše“ bude především skvělým prázdninovým výletem pro rodiny s dětmi. Ten se uskuteční v pátek 30. července, kdy sraz účastníků bude v 8.30 hodin na parkovišti u hotelu Rajská bouda v Malenovicích.

"Pokud vám chybí nápad, jak dostat na Lysou horu dostat své ratolesti, nejlepším způsobem bude zábava. Výstup díky zastávkám bude jednodušší a příjemnější. S Lašským králem poznají zdejší okolí a zasvětí je do spousty pověstí o místním zbojníkovi Ondrášovi, který v jeskyních na Lysé hoře ukryl své poklady. A protože jedna z pověstí vypráví, že v okolí jednoho z rozcestí se dodnes dějí nepředvídatelné skutky, naučí se cestou písničku, kterou pak využijí při nečekaném překvapení!" zvou organizátoři akce.

Na akci je nutná rezervace, kterou je možné provést na pobočkách Turistického informačního centra Frýdek≈Místek ( Kontakty - Turistické informační centrum Frýdek-Místek (ticfm.cz) ) nebo nově on-line na webu rezervace.ticfm.cz (Termíny | Turistické informační centrum Frýdek-Místek, p. o. (ticfm.cz))