Proměny kraje
14/09/2021 Petr Sobol

V Mošnově se začal budovat nový terminál. Přispěje k přesunu nákladní dopravy na železnici

V areálu Ostrava Airport Multimodal Park v Mošnově začala stavba terminálu kombinované dopravy za 750 milionů korun.

Terminál kombinované dopravy významně přispěje k přesunu nákladní dopravy ze silnice na železnici. Ve spojení se skladovací a výrobní kapacitou v Průmyslové zóně Mošnov zefektivní logistické procesy s minimalizací negativních dopadů na životní prostředí a umožní další rozvoj podnikatelských aktivit v Moravskoslezském kraji.

„Vážíme si každého investora, který se v Moravskoslezském kraji rozhodne podnikat. Máme zájem na tom, aby v našem regionu přibývaly prosperující firmy, potřebujeme zejména více investic do inovací, průmyslového výzkumu a vývoje. To je důvod, proč podporujeme nově příchozí investory, přitom samozřejmě neopomíjíme ani stávající podnikatelské subjekty. Proto mě těší, že se mošnovská průmyslová zóna obohatí o nový terminál kombinované dopravy, který podnikatelům pomůže plnit jejich představy. Úspěšné podnikání totiž ve výsledku napomáhá zvyšovat životní úroveň v regionu a tím pádem i spokojenost jeho obyvatel. A to je přesně to, o co nám v Moravskoslezském kraji jde,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Areál Ostrava Airport Multimodal Park se rozkládá na ploše 52 hektarů a po dokončení výstavby kromě terminálu kombinované dopravy bude zahrnovat více než 234 tisíc metrů čtverečních skladových, výrobních a kancelářských ploch. V současné době jsou k dispozici nájemcům první tři haly, výstavba čtvrté haly o výměře 12 288 metrů čtverečních pro společnost ABB bude dokončena v první polovině příštího roku a na největší pátou halu s výměrou 97 421 metrů čtverečních je vydáno stavební povolení.

„Jsem velmi rád, že se projekt kombinované dopravy na bývalém vojenském brownfieldu podařilo téměř po dvanácti letech dovést do realizační fáze, zvláště nyní, kdy nezpochybnitelně roste celosvětový význam logistiky provázané na rozvoj industriálních parků, a především prudký rozmach e-commerce. Od nově budovaného terminálu a propojení železniční, silniční a letecké dopravy očekávám nejen, že bude významnou tepnou ekonomiky našeho regionu, ale zároveň výrazně přispěje k využití a následnému rozvoji ostravského letiště,“ uvedl primátor Statutárního města Ostravy Tomáš Macura.

Sdílejte článek