Nejnovější zprávy: Perušič a Schweiner v Ostravě vyhráli skupinu, v sobotu je čeká čtvrtfinále Oprava tajemné Grossmannovy vily odhalila dřevomorku i historické malby

Společnost

V Karlovicích na Bruntálsku hořel rodinný dům, škoda je za milion korun

​Celkem pět jednotek hasičů zasahovalo před pátou hodinou ranní v Karlovicích na Bruntálsku v části obce Zadní Ves.

Foto: HZS MSK

Požár rodinného domu způsobil škodu, která byla předběžně vyčíslena na více než milion korun.

Událost byla na operační středisko hasičů nahlášena ve 4:47 hodin ráno. Na místo ihned vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Bruntál spolu s dobrovolnými jednotkami obcí Karlovice, Vrbno pod Pradědem a Světlá Hora.

Později byla na místo povolána další jednotka dobrovolných hasičů Města Albrechtice.

Při příjezdu první jednotky byla již střecha rodinného domu zcela v plamenech. Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu v 6 hodin ráno.

Další dvě hodiny jim trvala likvidace požáru, neboť bylo třeba rozebrat stavební konstrukce a dohledat skrytá ohniska požáru. K tomuto hasiči využívali i termokameru.

Po ukončení zásahu byla ponechána na místě události na dohled jedna jednotka, která byla k dispozici vyšetřovatelům příčin požáru z řad Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, tak i z řad policie, která na místě zjišťovala, proč k požáru došlo.

Požár se obešel bez zranění osob, škoda způsobená požárem byla majitelkou objektu předběžně vyčíslena na více jak milion korun.

Zavřít reklamu