Nejnovější zprávy: Zlatá tretra odhalila hlavní hvězdu. Do Ostravy dorazí létající tyčkař Duplantis Povodí Odry otevře nepřístupná místa, veřejnosti zpřístupní tři přehrady

Společnost

​V Horním Žukově se převrátil nákladní automobil, řidič byl zraněn

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 5. prosince odpoledne u dopravní nehody nákladního automobilu v Horním Žukově. Zranění při ní utrpěl řidič, postarali se o něj přivolaní zdravotníci.

Foto: HZS MSK

Událost byla ohlášena krátce před půl jednou, k zásahu byly vyslány hasičské jednotky ze stanic Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Nošovicích a Českém Těšíně.

"Havarovaný vůz se převrátil na bok a zablokoval tak celou komunikaci. Hasiči poskytli zraněnému řidiči předlékařskou první pomoc, na automobilu provedli protipožární opatření a sorbentem zasypali uniklé provozní náplně," uvedl za hasič Jakub Kozák.

Po zadokumentování nehody ze strany policie hasiči postavili automobil zpět na kola. K tomu velitel zásahu povolal vyprošťovací automobil ze stanice HZS MSK ve Frýdku-Místku a speciální vybavení - tzv. “spouštěcí” nízkotlaké vaky - ze stanice Ostrava-Zábřeh.

Do nich automobil pomalu převrátili pomocí navijáku vyprošťovací tatry a spustili havarovaný automobil na zem. Zbývající provozní kapaliny zachytili hasiči do úkapové vaničky, po příjezdu soukromé odtahové služby uklidili vozovku od hlíny, trosek a sorbentu.

"Komunikaci se tak podařilo zprovoznit přibližně o půl čtvrté," dodal Kozák.