Sport
04/12/2020 Josef Pešout

​Trénovali v Ostravě a Opavě, teď se Kučera a Dvorník potkají s bývalými kluby v roli soupeřů

Fotbaloví trenéři Radim Kučera a Josef Dvorník prožili nedávnou část kariéry v Baníku Ostrava, resp. SFC Opava.

V poslední době na prvoligové scéně chyběli, ale nově se do nejvyšší soutěže vracejí v klubu z opačného konce republiky. Přijali nabídku na angažmá v FK Teplice.

Oba se ujali teplické trenérské taktovky shodně od 1. prosince. Kučera byl jmenován hlavním koučem a Dvorník se stal jeho asistentem.

Radim Kučera vedl v první lize Baník Ostrava od léta 2017 do března 2018.

„Člověk se pořád učí a ve fotbale je důležité naučit se pracovat pod tlakem. A ten byl v Baníku velký. Po postupu do první ligy se mužstvo budovalo. Řešili jsme defenzivu. Prostě bylo potřeba ustálit obranu,“ vybavil si Kučera některé zkušenosti z Baníku při on-line tiskové konferenci na půdě teplického klubu.

První štace byla ponaučením

V Ostravě si vyzkoušel první trenérskou štaci v nejvyšší soutěži. „Snažili jsme se do Ostravy přivést posily. Vypadalo to nadějně, ale příliš to nedopadlo. Dostávali jsme zbytečné góly, kdy nás soupeř potrestal. Museli jsme dohánět ztráty, bylo to těžké. Výsledky nepřišly, a tak jsem v Baníku skončil. Bylo to pro mě ponaučení, že jen spoléhat na příchod posil nestačí. Všechno nedopadne, jak má a jak si trenér představuje. Mrzelo mě to,“ vracel se Kučera do sezony 2017/2018.

„Beru to tak, že ne každé angažmá se může vyvést. Prostě se mi to nepovedlo a věřím, že v Teplicích to bude úplně jiné,“ dodal Kučera.

Po odchodu z Baníku Ostrava a krétké trenérské pauze našel Kučera nové působiště v druholigové Jihlavě. Poznal s týmem Vysočiny baráž o postup do první ligy na jaře 2019 a strávil v Jihlavě i celý loňský ročník.

Získal titul s Baníkem

Nový teplický asistent Josef Dvorník získal jako hráč s Baníkem Ostrava

mistrovský titul v roce 2004, působil i ve Zbrojovce Brno a dalších klubech včetně Opavy.

Z postu asistenta trenéra pracoval Dvorník v Opavě po boku Romana Skuhravého i jeho nástupce Ivana Kopeckého. Na podzim 2019 byl dokonce hlavním trenérem týmu v první lize společně s tehdejším sportovním manažerem Aloisem Grussmannem, který nyní působí ve stejné roli v Baníku Ostrava.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama