Společnost
17/03/2022 Petr Sobol

Pro fanoušky včelaření a medu. Na Černou louku míří veletrh Včela!!!

Už během nadcházejícího víkendu se Černá louka promění v ráj všech milovníků včelaření a medu.

Jarní veletrh Včela!!! nabídne výběr kvalitních včelích produktů, medových výrobků a potřeb pro včelaře. Chybět nebude ani kulturní a vzdělávací program.

Po oba dny bude vždy od 10 do 18 hodin k dostání med přímo od včelařů, medovina, medová kosmetika i medové svíčky. Na veletrhu bude taky "Medokavárna" a připraveny budou také ochutnávky medů.

Firmy z České republiky i ze zahraničí představí medomety, úly, ochranné pomůcky, odbornou literaturu i léčivé přípravky pro včelstvo. Chybět nebude ani odborné poradenství. Na veletrhu budou také majitelé firem, kteří svůj život spojili s včelami. Mezi nejznámější patří například Včelařství Miroslav Sedláček, Martin Kovář – Medomety z Valašska či Doležalův med a Vast Oil spol. s r.o. Ze zahraničních dorazí třeba Königin, Adamek a Včely-eshop.sk.

Připraven je zajímavý doprovodný program i odborné přednášky, které přiblíží nejen výrobu medovin, ale taky poradí, jak začít s včelařením, přinesou novinky v chovu a aktuální témata, jakými jsou například životní prostředí, zdravotní problematika a záchrana včelstev.

„Těší mě, že můžeme prostřednictvím přednášek a poradenství přiblížit včelařství také veřejnosti. Potěšilo mě, že naše pozvání přijali známé osobnosti Jiří Danihlík, Miroslav Sedláček nebo Jana Cihlářová." Sdělila manažerka festivalu Zuzana Boháčová.

Sdílejte článek