Společnost
13/08/2022 ČTK

Pět zraněných při vážné nehodě. Řidič bezohledně předjížděl

​Pět lidí se zranilo dnes dopoledne při dopravní nehodě, která se stala na silnici 1/57 mezi Opavou a Hradcem nad Moravicí.

Čelně se tam srazily dva automobily, řekla mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková.

Nehoda se stala okolo 11:00. Třiadvacetiletý řidič osobního vozidla Škoda Fabia jel ve voze sám a mířil od Hradce nad Moravicí směrem na Opavu.

"Podle zjištěných informací začal v jednom úseku předjíždět. Při tomto manévru se srazil s protijedoucím vozem, který řídil osmačtyřicetiletý muž. V tomto autě jeli čtyři lidé," uvedla mluvčí.

Dodala, že na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. "Zranění utrpělo všech pět cestujících. Z důvodu zranění obou řidičů nebyla možnost provést dechovou zkoušku," doplnila.

Mluvčí záchranářů Ladislav Lang uvedl, že vážnější zranění utrpěli oba řidiči, kteří zůstali zaklíněni ve vozech. Vyprostit je museli hasiči. Mladšího přepravil vrtulník do ostravské fakultní nemocnice s poraněním nohou. Staršího pak na stejné místo sanitka. "Utrpěl pohmoždění hrudníku a zranění ruky," uvedl Lang.

Dodal, že další tři cestující, manželka a dvě děti staršího z řidičů ve věku 20 a 11 let, utrpěli lehčí poranění a skončili v péči lékařů Slezské nemocnice Opava.

Po nehodě byla silnice na tři hodiny v obou směrech uzavřená.

Sdílejte článek