Nejnovější zprávy: Dubina má zmodernizovanou tramvajovou trať. Bude tišší, rychlejší i levandulová Poruba doma ve šlágru nestačila na Vsetín. V sobotu vyzve Prostějov

Sport

​Ostravu dnes čeká volejbalový svátek. Češi se postaví olympijským vítězům!

Po postupu ze základní části Mistrovství Evropy ve volejbalu mužů čeká domácí výběr ten nejtěžší a zároveň nejatraktivnější soupeř.

Foto: Ondřej Driml

Dnes v 19 hodin se publiku v Ostravar Aréně představí tokijští olympijští šampioni – volejbalisté Francie.

Ve výběru trenéra Bernarda Rocha de Rezende je hned deset majitelů zlaté medaile z Tokia.

Skupinovou fází v estonském Tallinu prošli Francouzi hladce. Zvítězili ve všech pěti zápasech a prohráli pouze jediný set v utkání se silným výběrem Německa.

„Francie bude další těžký soupeř, my se ale prezentujeme slušnými výkony a rozhodně se dopředu není čeho bát. Zkusíme na ně opět něco vymyslet. Dobře se nám hraje proti vysokým mančaftům, a pokud podáme výkon, jako dnes, mohl by to být zajímavý zápas,“ prohlásil trenér českých volejbalistů Jiří Novák po utkání s Italy.

V závěrečném zápase skupiny se Češi s favority přetahovali o každý bod a před početnou diváckou kulisou získali jeden set. Zápas skončil 1:3 z pohledu domácích.

„Itálii jsme určitě potrápili. Věděli jsme, jak je na tom naše skupina, a že když vyhrajeme za tři body, tak se vyhneme olympijským vítězům z Tokia – Francouzům. Do zápasu jsme šli s tím, že chceme urvat nějaký bod a o místo se posunout, abychom mohli jít na papírově slabšího soupeře. Nedá se nic dělat, ale bojovali jsme a předvedli, že volejbal hrát umíme a prali jsme se jako lvi taky díky našim fanouškům. V pondělí to bude volejbalový svátek v Česku, protože hrát s olympijskými vítězi je úžasné. Myslím, že to bude diváky táhnout a bylo by super, kdyby tu byl úplně plný dům,“ doplnil smečař Lukáš Vašina.

Čtvrteční utkání sledovalo v Ostravar Aréně 3 675 fanoušků. Organizátoři si od souboje Čechů s olympijskými šampiony slibují překonání dosavadního maxima. Už v Tokiu totiž reprezentace ze země galského kohouta předvedla, že lepší volejbal v tuto chvíli žádný jiný tým na světě nehraje.

Ostravská část šampionátu vyvrcholí ve středu 15. září dvěma čtvrfinálovými duely.