Nejnovější zprávy: Perušič a Schweiner v Ostravě vyhráli skupinu, v sobotu je čeká čtvrtfinále Oprava tajemné Grossmannovy vily odhalila dřevomorku i historické malby

Sport

Ostravské poklady. Podívejte se na 5 nejdražších hráčů v současném kádru Baníku

Baník sice nemá v kádru žádného hráče, jehož tržní cena by dosáhla na milion eur, i tak ale Ostravané disponují hodně zajímavou soupiskou.

Nejdražším hráčem na soupisce Baníku je Gigli Ndefe z Nizozemska. Foto: Vladimír Pryček

Baníku vyšel vstup do letošní sezony Fortuna ligy na jedničku. Tým získal ze čtyř zápasů devět bodů a v tabulce je třetí. Kouč Ondřej Smetana má k dispozici kvalitní a široký kádr, na který jsme nyní pohlédli řečí peněz. Podívejte se, kterých pět fotbalistů Baníku má podle renomovaného portálu transfermarkt.de nejvyšší tržní hodnotu. Některá jména vás možná překvapí.

5. Tomáš Zajíc - tržní cena 600 tis. eur

Pětadvacetiletý forvard přišel do Baníku před rokem ze Slovácka a v Ostravě se měl stát útočníkem číslo jedna. Za tým z Uherského Hradiště střílel góly pravidelně a čekalo se, že produktivní bude také po odchodu do Baníku. Sezonu nakonec končil s osmi góly, vedení klubu od něj ale čekalo víc. I proto do Ostravy v létě přišel slovenský kanonýr Ladislav Almási.

4. Dyjan Carlos de Azevedo - tržní cena 600 tis. eur

Portál transfermarkt.de ocenil stejnou tržní cenou jako Zajíce také Dyjana Carlose de Azeveda. Třicetiletý brazilský hračička byl loni jednou nohou z Baníku pryč, pro tehdejšího kouče Luboše Kozla byl v té době nepotřebný, nakonec ale v Ostravě zůstal a odehrál svou nejlepší sezonu, během níž nasázel jedenáct branek. Letos však nemá místo v základní sestavě.

3. Lukáš Budínský - tržní cena 650 tis. eur

Baník byl v létě aktivní a přivedl několik nových posil. Jendou z nich je Lukáš Budínský, o jehož příchodu do Ostravy se spekulovalo už dříve. Tehdy však kreativní záložník odešel z Karviné do Mladé Boleslavi, odkud si to v létě namířil na Bazaly. Devětadvacetiletý záložník, který v lize nastřílel celkově 40 branek a přidal 26 asistencí, nastoupil v základní sestavě v úvodním duelu proti Jablonci, od té doby už ale pouze střídal.

2. Adam Jánoš - tržní cena 700 tis. eur

Devětadvacetiletý defenzivní záložník v lize hrával za Spartu, Jihlavu a Mladou Boleslav, odkud přišel v roce 2018 do Baníku. V tom se ihned zařadil mezi opory, měl pevný flek v základní sestavě, nakoukl i do reprezentace a ještě loni zasáhl do 31 zápasů. Letos ale už tak pevnou pozici nemá.

1. Gigli Ndefe - tržní cena 750 tis. eur

Jeho jméno byste na prvním místě asi nečekali, každopádně nejdražším hráčem Baníku je podle portálu transfermarkt.de Gigli Ndefe. Sedmadvacetiletý krajní obránce z Nizozemska se v české lize objevil před sezonou 2019/20, během níž nastupoval za Karvinou. Tam rozehrál i loňský ročník, v jeho průběhu ale zamířil do Ostravy a rychle se zařadil i mezi opory Baníku. Sázka na něj se Slezanům vyplácí.

Zavřít reklamu