Společnost
06/08/2022 Petr Sobol

Ostrava má nové odvážné luxusní apartmány. Vypadá to v nich jako na Marsu

V ostravské části Michálkovice, nedaleko zoologické zahrady, se před pár dny otevřely nové moderní Apartmány 49. Nabízí ubytování v deseti nadstandardně vybavených pokojích.

Apartmány vyrostly vedle Restaurace [49], jejíž majitelem je Patrik Gajdošík. „Když jste těmito místo projížděli dříve, byla to škaredá podívaná na zničené a zdevastované místo. Doufal jsem, že s tím někdo něco udělá, ale když se nic nedělo, tak jsme do toho šli my a před pěti lety jsme postavili restauraci,“ uvedl pro patriotmagazin.cz.

Trvalo zhruba dva roky, než místní obyvatelé vzali restauraci s italskou a francouzskou kuchyní za svou. „Na začátku na nás lidé koukali jako na blázny, proč takovou restauraci v Michálkovicích děláme. Pak se to ale začalo měnit a my jsme začali přemýšlet, co dál,“ vzpomíná investor.

Plány se nabízely samy. Vedle restaurace byly totiž ještě další objekty, které potřebovaly opravit a přivést zpátky k životu. Firma je koupila, začala s rekonstrukcí a vybudovala v nich deset apartmánů.

Čtyři z nich – v zelené budově - jsou luxusní, s velkou terasou. Takzvaná green building, která je dělaná celá na míru, je potažena umělým trávníkem, čímž se může pyšnit jen pár budov na světě. Navíc má hodně posílenou akustiku, aby v ní hosté měli maximální klid. Dalším bonusem je matrace z kachního peří, unikátně řešena je i toaleta. „Skvělý efekt v apartmánech vytváří i hliník. Říkám tomu malý Mars,“ usmál se majitel.

Nadstandardní komfort nabízí i šest apartmánů v černé budově (black building) s růžovým interiérem. „Exteriér i interiér obou budov je řešen monochromaticky. To znamená jednou barvou v různých odstínech,“ dodal Gajdošík. Jedna noc v černé budově vyjde na dva tisíce korun, nocleh v zelené budově pak stojí čtyři tisíce.

„Je tady klid, pohoda. Lidem se líbí ta odvaha, že se nejedná o klasické ubytování jako každé jiné. Všechno navíc čistíme ozonem, který zlikviduje každou bakterii a každý vir,“ zní z firmy, která chtěla koupit ještě jeden přilehlý objekt a udělat v něm nějaké doplňkové služby, to se ale prozatím nepovedlo.

Nedaleko restaurace a apartmánů navíc vzniká nové bistro, které bude zaměřeno na českou kuchyni. Budou v ní taky zákusky, frgály nebo pražená káva. „Opravili jsme jednu starou budovu a budeme stavět jednu novou. Bude tam i zábava pro děti, herní zóna, PlayStation a na střeše vznikne noční kino,“ prozradil podnikatel.

K největším lákadlům Michálkovic patří Důl Michal a blízkost zoologické zahrady, díky Gajdošíkovi a jeho firmě ale ožívá celá tato ostravská část. „Jsem rád, že se k nám přidali i další investoři a že se Michálkovice mění. Šel bych ještě dál, ale vše musí mít ekonomickou návratnost. Já jsem byl totiž vždy opatrný a neriskuju. Jako risk nevnímám ani tyto apartmány. Červenec jsme měli plný a já věřím, že o naše ubytování bude mezi turisty či manažery zájem i nadále,“ přeje si.

Sdílejte článek