Nejnovější zprávy: ​Vlastní gól a prohra. Ostravský Fillo prožil hořký návrat do Teplic Mladý muž (28) zemřel poté, co jej na přechodu srazil opilý řidič

Proměny kraje

Osobnosti i turistická místa budou soutěžit o Ceny cestovního ruchu

Cestovní ruch v Moravskoslezském kraji má vlastní ocenění.

Ceny cestovního ruchu Moravskoslezského kraje 2019 představí výjimečné projekty cestovního ruchu a vyzdvihnou osobnosti, které turismus v Moravskoslezském kraji rozvíjí. O vítězích rozhodne také veřejnost.

„Cestovní ruch je pro ekonomiku našeho kraje velmi důležitý. Vytváří investice a pracovní příležitosti a přináší zisky. Například v roce 2018 se příjmy z turismu v našem kraji vyšplhaly na osm a půl miliardy korun. Nová soutěž Ceny cestovního ruchu Moravskoslezského kraje zviditelní dobře fungující projekty, bude také motivací pro ostatní subjekty v cestovním ruchu. Soutěž bude přínosná i pro návštěvníky kraje, kteří tak získají tipy na osvědčená místa, kde k turistům přistupují vstřícně a s respektem,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška, který nad soutěží převzal záštitu.

První ročník cen počítá s pěti soutěžními kategoriemi. Těmi jsou: osobnost cestovního ruchu, nejlepší počin cestovního ruchu, nejromantičtější místo, nejmilejší zařízení pro rodiny s dětmi a nejoblíbenější atraktivita v Moravskoslezském kraji v roce 2019.

„Hlasující budou volit svého favorita z pěti atraktivit a míst předem schválených odbornou komisí. O nejromantičtějším místu, nejmilejším zařízení pro rodiny s dětmi a nejoblíbenější atraktivitě rozhodne široká veřejnost, tedy každý, kdo má zájem v soutěži hlasovat. O osobnosti cestovního ruchu a nejlepším počinu pak rozhodnou odborníci v cestovním ruchu, kteří se dobře orientují v místních poměrech. Těchto asi 200 subjektů oslovíme interně s žádostí o spolupráci na této soutěži,“ dodal David Karčmář, ředitel krajské destinační společnosti Moravian-Silesian Tourism, která soutěž ve spolupráci s Moravskoslezským krajem pořádá.

Lidé mohou hlasovat na webové stránce Ceny cestovního ruchu až do 13. 2. 2020. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční 28. 2. 2020 v rámci veletrhu Dovolená na ostravské Černé louce.

„Pokud se soutěž osvědčí, rádi bychom v ní pokračovali i nadále. Předpokladem je každoroční vyhlašování, avšak a drobnými úpravami, například co se týká obměny jednotlivých soutěžních kategorií,“ uzavřel náměstek hejtmana kraje Jan Krkoška.

Finalisté prvního ročníku Cen cestovního ruchu MSK

Kategorie I - Osobnost cestovního ruchu Moravskoslezského kraje 2019

-Markéta Kouřilová, kastelánka státního zámku Raduň

-Jiří Nakládal, předseda Spolku Bílá v Beskydech a majitel NA BÍLÉ | BESKYDY

-Lumír Plac, ředitel Hornického muzea Landek Park

-Jiří Stejskalík, čestný člen Klubu českých turistů

-Růžena Zapletalová, ředitelka Městského muzea Rýmařov

Kategorie II - Nejlepší počin cestovního ruchu roku 2019 v Moravskoslezském kraji

-Expozice textilní výroby Hedva Český Brokát, Rýmařov

-KOX – Stará koksovna v Dolních Vítkovicích, Ostrava

-Muzeum Jantarové stezky a Hedvábné cesty, Ostrava

-Rozhledna Šibenice, Stěbořice

-Stezka Valaška, Pustevny

Kategorie III - Nejromantičtější místo v Moravskoslezském kraji

-Balerův mlýn, Spálov

-Bezručova vyhlídka, Hradec nad Moravicí

-Obora Hukvaldy, Hukvaldy

-Poutní vrch Cvilín, Krnov

-Uhlířský vrch, Bruntál

Kategorie IV - Nejmilejší zařízení pro rodiny s dětmi v Moravskoslezském kraji

-Davidův Mlýn, Staré Těchanovice

-Dětský letní park, Bílá

-Jarošův statek, Studénka

-Resort Kopřivná, Malá Morávka

-Skalka family park, Vřesina

Kategorie V - Nejoblíbenější atraktivita v Moravskoslezském kraji

-DinoPark, Doubrava

-Dolní Vítkovice, Ostrava

-Osoblažská úzkokolejka, Osoblaha

-Stezka Valaška, Pustevny

-Zoo Ostrava, Ostrava