Nejnovější zprávy: Na Rudné v Ostravě se srazila dvě auta, jeden řidič je mrtvý Vondrák skončí jako místopředseda ANO, své funkce se vzdal

Společnost

OBRAZEM: Netradiční sochy v Ostravě. V Komenského sadech se usadili Mazlíci

„Co to je? Proč dávají do parku železný šrot?“ mračil se o víkendu pán venčící svého čtyřnohého miláčka, když míjel poměrně obří figurální plastiku na trávníku v Komenského sadech v Ostravě. „To je umění, vážený pane,“ bránila rozměrnou instalaci dívka, která šla zrovna kolem a hudrování pána zaslechla.

Foto: Petr Broulík

Tomu muži se nelíbila asi nejrozměrnější z výstavy děl sochařů Michala Trpáka z Českých Budějovic a sochaře a trenéra Evy Samkové Jakuba Flejšara. Jejich sochy usazené minulý týden citlivě v zeleném prostoru sadů budou do 30. září zdobit plochy a keře na promenádě Komenského sadů od busty J. A. Komenského po restauraci Dáma Pyková u Nové radnice.

Pasoucí se a vykukující bakterie

Ještěže pán se psem raději odbočil a nešel po promenádě dále a nezděsil se například plastik nazvaných Virus či „pasoucích“ se na trávě Mazlíků Michala Trpáka, kteří nápadně připomínají obří bakterie či mikroorganismy. Menší z Mazlíků na kolemjdoucí shlížejí i ze střechy restaurace.

Exteriérovou instalací soch dvou současných umělců v Komenského sadech zahájilo ostravské Centrum kultury a vzdělávání ve spolupráci se Spolkem umění ve městě nultý ročník dočasných sochařských instalací v přirozeném prostředí obyvatel města.

Centrum kultury a vzdělávání touto výstavou pod širým nebem završuje svůj letní kulturní program v Komenského sadech, a rádo by vždy na několik měsíců proměnilo ve výstavní galerii pod širým nebem.

Fotogalerie

Autor: Petr Broulík

Zavřít reklamu