Společnost
14/03/2023 Petr Sobol

Nový City Campus přivítá festival za kariérOU, dorazí i youtuber Kovy

Ve středu 5. dubna startuje čtvrtý ročník kariérního festivalu Ostravské univerzity Za kariérOU, tentokrát v prostorách nového City Campusu.

Na festivalu se představí 67 vystavovatelů ze soukromého i neziskového sektoru, školství, zdravotnictví a veřejné a státní sféry. Mezi highlighty programu se řadí youtuber Kovy nebo absolvent Lékařské fakulty OU Martin Palička z žebříčku Forbes 30 pod 30.

Na kariérním veletrhu Ostravské univerzity se představí téměř 70 zaměstnavatelů s nabídkami atraktivních pracovních pozic pro širokou škálu zájemců z řad studentů, absolventů nebo z veřejnosti. „Za kariérOU je otevřená všem, kteří chtějí nastartovat svou budoucí kariéru a vybírat si z co nejpestřejší nabídky pracovního trhu. Na akci najdete pracovní pozice a uplatnění, která vás překvapí i nadchnou, získáte užitečné kontakty a vyslechnete si jedinečné a inspirativní příběhy absolventů Ostravské univerzity,“ zve Kamila Hýbnerová, vedoucí Poradenského a kariérního centra OU.

Vstup na akci je zdarma a registrace je dobrovolná, nese s sebou ale značné výhody. Například kariérní tipy přímo od Poradenského a kariérního centra Ostravské univerzity a rezervace míst na přednáškách s omezenou kapacitou. Festival je určen studentům i absolventům moravskoslezských vysokých škol a široké veřejnosti.

Jedním z highlightů programu je jednoznačně Karel Kovář známý jako Kovy – youtuber, vloger, moderátor a spisovatel. Téma, kterému se bude ve své prezentaci věnovat, je Strach, smysl a motivace, protože právě tyto tři jevy přímo vstupují do směřování kariéry každého. Na přednášku s následnou diskuzí je třeba se zapsat právě přes zmíněnou registraci, prvních 250 zaregistrovaných šťastlivců získá místo v sále.

Dalším spíkrem je Martin Palička, absolvent Lékařské fakulty Ostravské univerzity, mladý onkolog, kterého letos časopis Forbes vybral jako jednoho z mimořádně talentovaných žen a mužů do žebříčku Forbes 30 pod 30. Martin je lékař, dobrovolník, vizionář, podnikatel a nynější Ph.D. student Lékařské fakulty OU. Jeho cesta studiem, dobrovolnictví v Africe nebo projekt Po medině bude součástí přednášky tohoto mladého talentu.

Festival letos nabídne rekordní počet vystavovatelů, část z nich tvoří neziskový sektor a státní sféra. Dáváme velký prostor neziskovému sektoru, dobrovolnickým seskupením nebo například základním a středním školám, což si myslím, že je v rámci obdobných kariérních veletrhů unikátní. Představí se například Armáda spásy, Slezská diakonie nebo Rozkoš bez rizika. Prezentovat se budou i moravskoslezské základní a střední školy, což může být zajímavé pro studenty a absolventy pedagogických oborů,” uvádí Kamila Hýbnerová.

Příklady toho, co bude návštěvníky dál na festivalu Za kariérOU čekat, představuje Marie Bohačíková, manažerka festivalu: „Projektové specialisty budou hledat do opavského Mondelez, jednoho ze tří míst na planetě, kde se vyrábí sušenky Oreo. Veolia a mnoho dalších firem bude hledat překladatele. Siemens potřebuje personalisty, ale také profesionály se zdravotnickým vzděláním do divize rozvoje lékařské techniky. V Kauflandu pak například hledají specialisty do vývoje potravinářské sekce, stejně tak do nákupního a obchodního oddělení. Škoda Auto hledá kreativní absolventy Fakulty umění. Vězeňská služba poptává sociální pracovníky, zdravotnický personál nebo psychology. Nabídku prakticky pro každého absolventa budou mít zástupci státní služby. O lékaře, učitele jazyků, IT specialisty nebo geografy má velký zájem Armáda ČR nebo Vojenské zpravodajství.“

Označení „festival“ Za kariérOU není náhodné. „Kromě kariérní a poradenské podpory chystáme společně se studentskou organizací Younie doprovodný a hudební program na náměstíčku pod schody budovy sportu, kde mimo jiné odstartuje majálesový měsíc. V průběhu dne se budou kontak také komentované prohlídky nového City Campusu. „Našim cílem je, aby to na festivalu celý den žilo, aby se návštěvníci cítili dobře a ideálně, aby odešli domů se skvělou pracovní nabídkou,“ zmiňuje Kamila Hýbnerová.

V rámci programu jsou připravené praktické workshopy, individuální konzultace životopisů, profesionální focení na CV a přednášky z oblasti firemní kultury, zdravotnictví a veřejného sektoru. Představí se zástupci Liberty Ostrava, Hyundai Motor Manufacturing Czech, AGEL nebo Statutárního města Ostravy. Prostor dostanou ale také ti, kteří vidí svou budoucnost v podnikání. Na panelové diskuzi se představí absolventky Fakulty umění, které si prošly prací na volné noze a pak přičichly k vedení vlastní kosmetické firmy.

Za kariérOU se uskuteční ve středu 5. dubna od 22 hodin až do večera.

Sdílejte článek