Nejnovější zprávy: To bude show! Do Ostravy míří legendární muzikál Děti ráje O brigádníky je nouze. Firmy platí i 160 korun na hodinu

Auto

Nádhera! V Kopřivnici se představilo 130 veteránů legendární značky Tatra

​Tolik krásných historických automobilů legendární značky Tatra aby jeden pohledal!

Foto: Petr Broulík

A proto ten, kdo je fanouškem tatrovek, musel být dnes odpoledne v Kopřivnici opravdu nadšen.

Na sto třicet veteránů osobních i nákladních vozů se tady na několik hodin zastavilo v rámci 53. ročníku Tatra Veterán Rallye Beskydy. Ten byl letos navíc věnován dlouholetému členu Tatra Veteran Car Clubu Kopřivnice Karlu Lopraisovi, který loni v prosinci zemřel.

Ostatně tvář legendárního jezdce rallye Paříž Dakar se usmívala z každého auta v podobě letošního loga této beskydské rallye.

Přestávka v beskydském závodu historických automobilů v Kopřivnici přilákala také spoustu fanoušků značky Tatra. Někteří jezdci ze všech těch tatraplánů, šestsettrojek, předválečných osobních tatrovek i historických nákladních aut byli navíc oblečeni v dobových oděvech, za volantem jednoho z vozů si hověl i slavný český krteček.

Mezi veterány byla spousta pečlivě nablýskaných aut, ale lidé mohli vidět i auta, která buď čekají na renovaci, nebo je jejich majitelé schválně nechávají ve stavu, v kterém je získali.

Fotogalerie

Autor: Petr Broulík

Zavřít reklamu