Nejnovější zprávy: Hrdinové handicapu. Ocenění získal šestiletý Oliver, připomněla se i tragická střelba Skvělá zpráva. Talent Baníku, který musel kvůli rakovině přerušit kariéru, už zase trénuje

Společnost

Na vlastní kůži v Karolinské Divočině. Děti i dospělí mají parádní atrakci

V pátek se v ostravském nákupním centru Forum Nová Karolina slavnostně otevřel nový dětský zábavní park Karolinská Divočina. A tak jsme ji pořádně prozkoumali.

Foto: Petr Sobol

„Tati, pojď, jdeme,“ zavelela má čtyřletá dcera. Vystoupali jsme tak po dřevěných schodech, zdolali lávku a ocitli se v pravé divočině uvnitř nákupního centra.

Začali jsme docela zlehka, prošli točící válce, ovšem hned po zdolání prvního tunelu bylo jasné, do jakého dobrodružství půjdeme. Teď už ale cuknout nešlo.

Prozkoumali jsme letecký simulátor a začali prolézat místy, ve kterých jsem začal ztrácet půdu pod nohama. Stezka vedla stále nahoru. Zatímco dětem pomáhaly do vyšších pater lana, já jsem lezl po čtyřech. Následoval další tunel a po něm další stoupání do vyšších pater divočiny. To dáme!

Dceru jsem vytáhl nahoru a těšil jsem se, jak nějakou klouzačkou sjedeme dolů. To jsem se ale přepočítal. Čekal na nás sice krásný výhled na celý zábavní park, cesta do něj ale vedla přes lezecké stěny, po nichž sice děti šplhaly jako opice, my jsme si na ně ale netroufli.

Polil mě pot, v divočině je ale třeba se přizpůsobit. Vyškrábali jsme se zpátky k tunelu, kde jsme si na chvíli odfrkli. A taky jsem se dal do řeči se dvěma nadšenými kluky, Ríšou a Markem, kterým bylo jedenáct a osm let. „Je to tady nejlepší,“ řekl jeden z nich. „Za mě výborné,“ dodal druhý.

Rozhovor by byl, na nás čekaly ale ještě další atrakce – vibrující vozík, velké točivé kolo nebo různé vzdělávací prvky, třeba parádní koloběh vody v přírodě.

„Tati, vidíš ten tobogán?“ zeptala se dcera. Já ho vidím, stísněné prostory ale moc rád nemám a navíc se tak nějak nebezpečně točí do kolečka. Takže jdeme na to.

Dole číhá lanový žebřík, a tak se vydávám na průzkum, abych omrknul terén. „Holky, co myslíte, dostaneme se nahoru?“ ptám se dvou mladých dívek. Toho, že s sebou mám čtyřletou dceru, si nevšimly, přesto s odpovědí neváhaly: „To asi nevylezete, je to těžké.“

Tak to teda ne! Beru dceru, vydrápeme se na jedno patro, pak zdoláme i další a celou divočinu máme jako na dlani. Jsme hodně vysoko, pod námi je navíc prosklené dno, parádní adrenalin. Zmákli jsme i dlouhou klouzačku a dole jsme na sebe mohli být náležitě pyšní. „Tati, bylo to fajné, úplně super," zářila dcera radostí.

Nevím, co všechno mě zítra bude bolet, ale vím, že to stálo za to. Karolínská Divočina se opravdu povedla a zabaví jak děti, tak i dospěláky. My jsme v ní s pauzami strávili přes dvě hodiny, ale kdyby záleželo jen na těch nejmenších, tak z ní nikdy nevyjdeme a motáme se v ní doteď.

Součástí sobotní show, která byla spojena se slavnostním otevřením Karolinské Divočiny, byl i bohatý doprovodný program. Do Nové Karoliny dorazil moderátor Tomáš Zástěra, jenž byl účastníkem reality show Survivor, a na scéně se objevili také pohádkoví maskoti z Tlapkové patroly, Mimoni, Kačer Donald nebo sněhulák Olaf z Ledového království.

Na děti čekaly taky soutěže, malování na obličej nebo skládání obřího puzzle.

Fotogalerie

Autor: Petr Sobol

Zavřít reklamu