Nejnovější zprávy: ​Pobočky zdravotní pojišťovny RBP budou seniorům pomáhat s registrací na očkování Z Ostravy zamířily do Prahy vzorky s podezřením na novou nakažlivější mutaci

Byznys

Firmou roku je ostravský výrobce workoutových hřišť, živnostníkem zemědělec z Fryčovic

Vodafone Firma roku 2020 Moravskoslezského kraje se jmenuje WORKOUT CLUB PARKS a vyrábí hřiště pro cvičení s vlastní vahou. Titul MONETA Živnostník roku 2020 Moravskoslezského kraje získal zemědělec Kamil Kublák.

Foto: WORKOUT CLUB PARKS s.r.o.

Historie statku vítězného živnostníka Kamila Kubláka se začala odvíjet před rokem 1752. Rodina hospodařila na gruntu nepřetržitě do roku 1958, do nucené kolektivizace. Ihned po revoluci, v roce 1991, začala farma znovu žít.

Dnes obhospodařuje přes 200 hektarů zemědělské půdy. Nosným programem jsou konzumní a loupané brambory. Dále jsou to zrniny, obiloviny a semena pro drobné chovatele. Ovocem a zeleninou farma zásobuje okolní školní jídelny, restaurace a obchody. Živočišná výroba je zastoupena chovem sportovních koní.

„Zabývám se prodejem vlastních produktů, jako jsou brambory, pohanka, len a prodejem výrobků regionálních výrobců v naší lokalitě,“ říká Kamil Kublák. Obchod je samoobslužný a je přímo na farmě.

„Pan Kublák byl můj favorit. Líbila se mi jeho činnost, to že se jí věnuje řadu let. Oceňuji, že své výrobky i sám prodává a umísťuje v školách a okolních restauracích. Také prodává výrobky malých zemědělců, kterým tak pomáhá dostat jejich zboží k širšímu spektru zákazníků,“ okomentoval vítěze porotce Martin Petrek z MONETA Money Bank.

Druhé místo obsadil Otakar Potyka, který pěstuje a prodává kaktusy a sukulenty. Na třetí příčku dosáhl Pavel Flachs vyrábějící pouťové kolotoče.

„Vyrobili jsme více než 250 hřišť na míru, tisíce produktů pro domácí cvičení a patříme mezi největší výrobce workoutových hřišť v Evropě,“ říká jednatel vítězné firmy WORKOUT CLUB PARKS Jan Kokáš. Originální produkty sami navrhují, vyrábí a realizují díky vlastnímu odbornému týmu tak, aby byla zajištěna maximální kvalita a bezpečnost.

Mezi priority patří vzdělávání a motivace dětí i dospělých ke zdravému a zábavnému cvičení s vlastní vahou. Zároveň provozují nejnavštěvovanější českou stránku o posilování s vlastní vahou www.streetworkout.cz. Kromě kvality, originálního designu a flexibility produktů se od konkurence výrazně liší přístupem k podnikání.

Hodně se věnují komunitě a projektům, které zvyšují motivaci k pohybu a ke zdravému životnímu stylu. Zákazníky jsou obce, školy, ubytovací a volnočasová zařízení, sportovní kluby a jednotlivé fyzické osoby.

„Firma nás zaujala především tím, že své produkty sama originálně navrhuje, vyrábí ve vlastní výrobě, jde tedy o jedinečný produkt. Kromě kvality, originálního designu a flexibility produktů se od konkurence výrazně odlišuje I svým přístupem k podnikání. Zároveň má firma obrovský přesah do komunity teenagerů a dětí, kterým umožnila díky realizaci hřišť provozovat volnočasové aktivity,“ uvedl k vítězné firmě člen poroty Pavel Balon z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo v hodnocení odborné poroty získala společnost mcePharma, která vyvíjí a vyrábí doplňky stravy a doplňková krmiva. Bronzovou příčku obsadila firma PRESSHYDRAULIKA vyvíjející a vyrábějící hydraulické lisy a hydraulická zařízení.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2020, kterou uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Moravskoslezském kraji byla za nejodpovědnější společnost vyhlášena firma ZEBRA SYSTEMS.

„V oblasti společensky prospěšných aktivit podporují mimo jiné Fakultní nemocnici v Ostravě a v Hradci Králové charitativní fotbalový turnaj Sport Hradec Cup. Na globální úrovni pak podporují nadaci Acronis Foundation, která se zaměřuje na podporu vzdělávání a výstavbu škol v řadě rozvojových zemích světa. Přispívá k ochraně životního prostředí využíváním vlastní fotovoltaiky včetně bateriového úložiště, ve vozovém parku vlastní dva elektromobily a kanceláře využívají smart technologie k úsporám energie,“ okomentoval volbu Jan Fencl, programový manažer Nadace Vodafone Czech Republic.

Zcela novou kategorií je letos MONETA Živnostník roku Srdcař, která oceňuje mezi živnostníky toho z nich, který překonal v podnikání problémy nebo nejrůznější nástrahy, a přeci to nevzdal a pracuje dál. V Moravskoslezském kraji toto ocenění získal Pavel Flachs.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2020, MONETA Živnostník roku 2020 i Vodafone Odpovědná firma roku 2020 se uskuteční 10. prosince na pražském Žofíně.

„Současná krize ukazuje, jak důležité je podporovat malé a střední podnikání v českých regionech. Jsme proto rádi, že můžeme přispět ke zviditelnění těch nejlepších podnikatelů i živnostníků ze všech koutů naší republiky. I my se nejen v této době snažíme podnikatelskému prostředí pomáhat a na našich malých i velkých projektech maximálně využívat spolupráce s místními dodavateli,“ říká Iveta Štočková, tisková mluvčí společnosti EUROVIA CS, hlavního partnera podnikatelských soutěží.

Vodafone Firma roku 2020 Moravskoslezského kraje

1. WORKOUT CLUB PARKS s.r.o. – výrobce workoutových hřišť (Ostrava)

2. mcePharma s. r. o. – vývoj a výroba doplňků stravy a doplňkových krmiv (Bílovec)

3. PRESSHYDRAULIKA s.r.o. – vývoj a výroba hydraulických lisů a hydraulických zařízení (Opava)

MONETA Živnostník roku 2020 Moravskoslezského kraje

1. Kamil Kublák – prodej zemědělských produktů (Fryčovice)

2. Otakar Potyka – pěstování a prodej kaktusů a sukulentů (Orlová, Lutyně)

3. Pavel Flachs – výroba pouťových kolotočů (Ostrava)

Vodafone Odpovědná firma roku 2020 Moravskoslezského kraje

ZEBRA SYSTEMS s.r.o. – distribuce softwaru pro zálohování dat (Ostrava)

MONETA Živnostník roku Srdcař 2020 Moravskoslezského kraje

Pavel Flachs – výroba pouťových kolotočů (Ostrava)