Nejnovější zprávy: Kvůli vážné nehodě byla uzavřena silnice mezi Starým a Novým Jičínem ​V neděli poprvé vyjede cyklobus z Frýdku-Místku do Horní Lomné

Společnost

Cyklista (53) vjel v Ostravici z chodníku náhle pod auto. Na místě zemřel

​Třiapadesátiletý cyklista zemřel dnes v Ostravici na Frýdecko-Místecku po střetu s osobním automobilem.

Ilustrační foto: HZS MSK

Cyklista jel po chodníku a nečekaně sjel na silnici přímo pod projíždějící automobil, sdělil policejní mluvčí René Černohorský.

Nehoda se stala krátce po 14:00. Muž z Frýdecko-Místecka jel na jízdním kole po chodníku souběžně se silnicí číslo I/56 vedoucí z Ostravice ve směru na Staré Hamry. Náhle sjel z chodníku přímo pod automobil, který řídil čtyřiačtyřicetiletý muž.

"Řidič slovenské národnosti nestačil adekvátně ihned zareagovat a došlo tak ke střetu automobilu s jízdním kolem a k odhození cyklisty mimo pozemní komunikaci do přilehlého pole. Při nárazu a pádu utrpěl muž těžká zranění a na místo kromě sanitního vozidla rychlé záchranné služby s lékařským personálem přiletěla i helikoptéra Letecké záchranné služby. I přes prováděné resuscitace cyklista na místě svým zraněním podlehl," uvedl Černohorský.

Dodal, že nařízena byla soudní pitva. Zjišťovat se bude, zda cyklista v době jízdy nebyl pod vlivem alkoholu nebo drog.

Dechová zkouška u řidiče osobního automobilu byla negativní. Během záchranné akce musela být silnice uzavřena, posléze byl provoz řízen kyvadlově. Od 17:00 byla vozovka plně průjezdná v obou směrech.