Společnost
23/08/2021 ČTK

​Bílovecká společnost staví ve Fulneku závod za čtvrt miliardy korun. Přijme až 150 nových zaměstnanců

Firma, která vyvíjí a vyrábí doplňky stravy, doplňková krmiva a směsi pro potravinářský a veterinární průmysl, má nyní přibližně 30 zaměstnanců.

Bílovecká společnost mcePharma hledá lidi pro nový komplex, který téměř za 250 milionů korun buduje ve Fulneku-Stachovicích na Novojičínsku. Stachovice HUB chce otevřít v listopadu a během tří let tam zaměstnat až 150 lidí. ČTK to řekla výkonná ředitelka společnosti Andrea Doležalová.

Ve středisku budou automatizované sklady s až 5000 paletových míst, pět laboratoří pro vývoj a analytiku, linka pro výrobu premixů, tedy práškových směsí, které slouží například pro obohacení potravin, farmaceutická výroba, výroba doplňků stravy i mezinárodní školicí centrum. Do Stachovic firma přestěhuje část výroby i tým technicko-hospodářských pracovníků. Nabírá lidi do výroby, skladů i na manažerské pozice.

„Někdo se musí postarat o to, aby systém automatizovaných skladů byl funkční, aby se všechno naskladnilo správně tak, jak má, abychom zaškolili všechny skladníky. Dále máme projekt aplikační laboratoře, takže sháníme manažery, kteří by vedli tuto část. Potřebujeme marketéry, kteří si projekt vezmou za své," řekla Doležalová. Sehnat kvalitní zaměstnance je ale podle ní potíž.

Stavba projektu, která začala na jaře, postupuje podle plánu. Máme hotovo opláštění budovy, začíná se pracovat na prosklené fasádě v administrativní části. Začíná se pracovat na příjezdové cestě k areálu, na vzduchotechnice a elektroinstalaci, začínají se dělat sádrokartonové příčky uvnitř budovy a paralelně probíhá výroba interiérového zařízení," řekla Doležalová.

Veškerá výroba podle ní bude splňovat nejnáročnější požadavky podle uznávaných mezinárodních certifikací. Kvalitu nejvyšší možné úrovně budou mít i sklady pro skladování farmaceutických látek, potravinářských surovin i surovin pro veterinární průmysl. Připravujeme se na implementaci nového WMS softwaru, který bude řídit skladové zásoby, ať už na příjmu, výdeji, anebo všech surovin, které půjdou do výroby," řekla Doležalová.

McePharma má vlastní vývojový tým, který vyvíjí doplňky stravy i premixy, a chce tuto oblast dále rozvíjet, nejen pro interní potřeby, ale i pro potřeby zákazníků. V novém komplexu bude také pořádat různé vzdělávací semináře. Kromě osobních školení firma chystá také školení on-line a službu e-lab, která bude dostupná z celého světa 24 hodin denně sedm dní v týdnu. Půjde o internetový portál, přes nějž bude společnost nabízet klientům pomoc v oblasti vývoje a inovací.

V loňském roce firma dosáhla čistého obratu více než 34,5 milionu korun, oproti roku 2019 téměř dvojnásobného. Doležalová řekla, že po vypuknutí pandemie nového koronaviru firma zaznamenala zvýšený zájem o doplňky stravy, zejména o přípravky na posílení imunity. Zájem byl značný hlavně při první vlně nákazy. Problémy ale pandemie přinesla společnosti například v tom, že její obchodníci nemohli jezdit za zákazníky a zrušeny byly také všechny mezinárodní výstavy.

My 98 procent produkce exportujeme, a nejhorší bylo, že jsme nemohli za klienty. Na podzim by měly být první výstavy po covidu, ale neví se, zda vůbec proběhnou a za jakých podmínek. Některé vztahy po síti nenavážete, na neoficiálních jednáních se vyřeší nejvíc. Že jako obchodníci nemůžeme vyjet ven, nám chybí nejvíc," řekla ředitelka.

Sdílejte článek