Nejnovější zprávy: Milostivé léto. DPO vám za necelou tisícovku odpustí zbytek dluhu, úroky i exekuce Jdeme hlavou proti zdi, říká Patrik Bauer z Řeznictví u Bobra

Byznys

RegioJet chce v Moravskoslezském kraji přijmout přes 50 nových stevardů

​Soukromý železniční dopravce RegioJet chce v Moravskoslezském kraji pro provoz svých spojů přijmout více než 50 nových stevardů a stevardek.

Ilustrační foto: pixabay.com

V souvislosti s dalším rozšiřováním plánuje v Česku dohromady přijmout až 100 stevardů, sdělil mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

"Je to práce, která je vhodná například i pro absolventy středních škol a je vhodná jak na plný úvazek, tak i jako brigáda. Posádky vlaků RegioJet dnes fakticky jezdí po celé střední Evropě - obsluhují vlakové spoje v ČR, na Slovensku, v Rakousku, Maďarsku či Chorvatsku," uvedl Ondrůj.

Noví stevardi, kteří nastoupí do zaměstnání na Ostravsku, budou obsluhovat také nové noční vlakové spoje, jež chce RegioJet spustit na trase Praha - Ostrava - Bohumín - Krakov - Lvov.

"Spuštění provozu těchto spojů plánuje RegioJet co nejdříve, jakmile bude otevřena polsko-ukrajinská hranice pro vlaky pravidelné osobní dopravy. Předpokládáme, že od podzimu tak bude Ostravsko mít nové přímé noční spojení na východ Polska a do ukrajinského Lvova," uvedl mluvčí.