04/05/2019 Jan Smekal

Bez medaile, pro fanoušky jsou ale mistry! Čeští parahokejisté uchvátili Ostravu

Na vysněnou medaili sice nedosáhli, přesto si čeští parahokejisté po utkání o bronz vysloužili skandování mistři, mistři od zaplněné OSTRAVAR ARÉNY.

Přes osm tisíc fanoušků jim aplaudovalo vestoje.

Po vysoké porážce v semifinále mistrovství světa od USA nastoupili čeští parahokejisté v sobotu po poledni k utkání o bronzové medaile proti výběru Jižní Koreje.

Zaplněná OSTRAVAR ARÉNA viděla od začátku urputný boj. Jako první skórovali ve střetnutí hráči z Koreje, a sice v 11. minutě, kdy je dostal do vedení Jung.

Na další branku si diváci museli počkat do 20. minuty, kdy zvýšil náskok korejských hráčů Lee. O čtyři minuty vykřesal naději Zdeněk Krupička, který snížil na 1:2.

Svou brankou dostal vyprodanou halu do varu. Trefa českého forvarda však byla jediná, kterou zaznamenali svěřenci Jiřího Břízy.

To hráči Koreje přidali v poslední třetině další dva góly a definitivně tak rozhodli o vítězství v poměru 4:1 a mohli se tak radovat ze zisku bronzových medailí.

Český výběr se i přes porážku dočkal potlesku vestoje. Fanoušci po utkání skandovali: Mistři, mistři!

Celá hala si nakonec zazpívala i hymnu k tomuto šampionátu, která při mistrovství zevšedněla a stala se populární.