Císařský důstojník, Švejk i rudoarmějec. Ostravská dílna šije dobové uniformy pro celý svět

16.2.2017 11:50 Společnost 0

O nevelké šicí dílně ukrtyé v bývalé administrativní budově v Ostravě-Martinově možná ještě pořád málokdo ví. Ale nadšenci po celém světě, kteří se několikrát za rok oblečou do parádní historické uniformy a jdou na přehlídku nebo do "bitvy", ostravskou dílnu Textiler dobře znají.

Císařský důstojník, Švejk i rudoarmějec. Ostravská dílna šije dobové uniformy pro celý svět

Grafika: Pavel Krmášek

Majitelka dílny Denisa Tichá se o látky a tvorbu zajímala už nějakou dobu, jenže šlo o oblékání sportovní a současné. Pak ji oslovil kamarád, zda by mu dokázala ušít kopii vojenské uniformy rudoarmějce – tak to všechno začalo.

Dnes Textiler šije uniformy pro kluby vojenské historie, muzea, natáčení filmů, divadla… „Miluju výzvy a právě úkol ušít naprosto přesnou uniformu rudoarmějce nebo císařského vojáka stály na začátku úspěchu firmy Textiler,“ říká Denisa Tichá.

Její výrobky jsou na všech kontinentech, spolu s dalšími firmami je schopna dodat zájemcům kompletní uniformy včetně čepic, pásků, bot a dalších doplňků…

Velký rozhovor doprovázený řadou unikátních fotografií a kreseb z knihy, kterou Denisa Tichá vydala před několika týdny, si můžete přečíst v novém vydání tištěného Magazínu PATRIOT.

Jednotlivý výtisk nebo výhodné předplatné na celý rok si můžete objednat zde, můžete si také napsat o zaslání magazínu na: info@patriotmagazin.cz.

Jaroslav Baďura |

Přečtěte si více z rubriky "Společnost", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.