Společnost
19/01/2016 Jaroslav Baďura

Zemětřesení v Baníku. Ve vedení skončili otec i syn Šafarčíkové, odešel i Hába

Nový majitel FC Baník Ostrava Václav Brabec razantně mění nejen zvyklosti uvnitř klubu, ale také jeho vedení. V představenstvu definitivně skončil dřívější majitel Petr Šafarčík, není tam už ani jeho syn Michal, který měl na starost sportovní úsek, odchází i Matouš Hába.

„Valná hromada FC Baník Ostrava, která se konala v pondělí 18. ledna, přinesla následující změny ve struktuře klubu. Předsedou tříčlenného představenstva bude Jan Wolf, dalšími dvěma členy budou majitel klubu Václav Brabec a Petr Mašlej,“ uvedl mluvčí klubu Tomáš Svoboda.

V rámci valné hromady došlo také ke jmenování členů dozorčí rady FC Baník Ostrava. Jejím předsedou bude Vladimír Kubík, v dozorčí radě dále zůstávají stávající členové Pavel Filipčík a Lubor Žalman.

„Záměrem klubu je v nejbližším období rozšířit počet jejích členů na pět tak, aby v ní figuroval také někdo ze sportovních odborníků, legend či sponzorů,“ dodal Svoboda.

Baník zároveň informoval, že další podrobnosti o personálním obsazení a změnách ve vedení klubu přinese veřejnosti v průběhu příštích dnů.

Sdílejte článek