Společnost
27/10/2021 Petr Sobol

Za každou přihlášku jeden strom. Ostravská univerzita jich nyní vysázela skoro devět tisíc

Studenti a zaměstnanci Ostravské univerzity během uplynulého víkendu vysadili 8600 stromů, což bylo o polovinu více, než původně plánovali.

Díky studentům a zaměstnancům Ostravské univerzit se přirozeným porostem olší lepkavých zazelená stráň Nízkého Jeseníku v blízkosti Horního Benešova. Zástupci ostravské Přírodovědecké fakulty se zároveň o víkendu přidali k sázení dubů a hrušní v Poodří.

Univerzita tak může plnit svůj závazek, že za každého zájemce o studium zasadí strom tam, kde je to nejvíce potřeba. „Díky vysokému nasazení studenti a zaměstnanci vysázeli dokonce o polovinu více stromů, než bylo původně v plánu. A to i přes silný vítr, který sázení doprovázel. Kromě toho si mohli studenti užívat společného času se svými spolužáky, což jim pandemie v minulém roce příliš nedovolovala,“ řekla mluvčí Ostravské univerzity Lucie Fremrová.

Zástupci Katedry biologie a ekologie i Katedry fyzické geografie a geoekologie Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity se zároveň zapojili do projektu LIFE Osmoderma, který má oživit krajinu Poodří a nabídnout více útočišť vzácnému brouku páchníkovi hnědému. Letos se biologové, ekologové a geografové z fakulty přidali k sázení dubů a hrušní právě v této oblasti.

„Ostravská univerzita se v minulosti zavázala, že za každou podanou přihlášku zasadí jeden strom. První les čítající šest tisíc stromů vysadili studenti a zaměstnanci Ostravské univerzity v říjnu 2020. Kvůli epidemiologické situaci se však další akce musely odkládat, a se sázením se tak pokračovalo prakticky až po roce,” uvedla mluvčí univerzity Fremrová. V tuto chvíli zbývá devět tisíc stromů, které univerzita zasadí na jaře příštího roku.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama