Společnost
20/07/2016 Jaroslav Baďura

Z Karviné pomalu mizí vybydlené domy. Demolice však stojí miliony

Ministerstvo pro místní rozvoj přiznalo Karviné dotaci na demolici domu Na Vyhlídce v problémové lokalitě Nového Města. Město žádalo o 5 miliónů a ty také může dostat (80% předpokládaných nákladů).

Zatím není uzavřena soutěž na demoliční firmu, předpoklad ale je, že náklady nakonec budou o něco nižší.

„Předpokládáme, že do konce roku tam ten dům už nebude, bourat by se mělo letos na podzim. Na místě nakonec bude jen travnatá zelená plocha. Vedlejší městský dům v Mírové ulici zbouráme také, tam bychom chtěli postavit parkoviště pro sousedící gymnázium a také zkusíme dotaci. Třetí dům určený k demolici je v Makarenkově ulici,“ upřesnil náměstek primátora Miroslav Hajdušík s tím, že domy byly dlouhodobě ve špatném stavu, který způsobili problémoví nájemníci, kteří v lokalitě žili nebo ještě žijí.

V blízkém okolí nechala společnost RPG již před časem z rozhodnutí radnice zbourat svých sedm domů. RPG vlastní většinu bytových domů v místě. Demoliční příkaz stavební úřad tehdy vydal právě kvůli špatnému stavu vybydlených domů.

Objekt bývalé mateřské školky ve stejné lokalitě – opět v ulici Na Vyhlídce – byl také zbourán díky příkazu stavebního úřadu. Tam se jiný soukromý majitel dlouhodobě nestaral o zajištění nebo opravy objektu a ten už mohl ohrozit i kolemjdoucí.

Sdílejte článek