Byznys
06/05/2024 Lukáš Kubík

Z designu do světa financí. Příběh transformace a růstu Lukáše Kubíka

Foto: Petr Adámek/Broker Consulting

Moje cesta k financím začala už na střední škole. Zde jsem získal možnost dělat praxi ve dvou pojišťovnách. Následně ale vedla trochu jiným směrem. Začal jsem se věnovat designu a umění. Tento svět, který mne bavil bezbřehou kreativitou a svobodou, jsem však posléze nadobro opustil.

Ponořil jsem do vod finančního sektoru. Musím přiznat, že zejména zpočátku byl pro mě tento krok plný nejistot a pochybností. Představa, že se můžu stát úspěšným v oblasti financí byla lákavá, na první pohled ale těžko uchopitelná. Narazil jsem na řadu problémů a výzev, které mě vedly k přemýšlení, zda finance jsou opravdu to pravé odvětví. Start v oboru nebyl snadný. Byl to hlavně chaos, populismus a marketing nekompetentních nadřízených. Po několika pokusech, které skončily, když se ohlížím zpět, neúspěchem, jsem si začal klást otázku, zda jsem učinil správné rozhodnutí.

Potom jsem přešel do bankovního sektoru, kde jsem pracoval jako klasický hypoteční bankéř. Práce v korporátu, i když na pobočce a v kontaktu s klienty, mi ale přišla monotónní. Můj očekávaný posun v kariéře ovlivňovaly věci, které s dovednostmi, jež jsem se snažil získávat, vůbec nesouvisely. Nedovedl jsem si představit, že něco takového budu dělat po zbytek života. Ruku v ruce s tím, že jsem byl jako hypoteční bankéř ve spojení s realitními kancelářemi a dával jsem dohromady financování jejich obchodních případů, prohloubilo to můj zájem o realitní byznys. V bance jsem dal nakonec výpověď. Prošel jsem zapracováním a systémem malé i velké realitní kanceláře a poté mi bylo nabídnuto, abych řídil vlastní franšízu. Chvíli jsem zvažoval, zda mám tímto směrem byznys rozvíjet. Stále mi v tom totiž něco chybělo. Nebylo to prostě ono.

Nová kapitola v Broker Consulting

Přelom v kariéře přišel až s novou příležitostí. Připojil jsem se k týmu Broker Consulting. Po letech naplněných skepsí a zápasy, které jsem někdy vedl i sám se sebou, jsem se setkal s organizací, která mi nabídla přesně to, co jsem hledal – díky propracovanému a jasnému systému jsem konečně získal šanci na skutečný osobní i profesní růst. Přestože jsem byl po předchozích špatných zkušenostech extrémně opatrný, dnes, tedy s odstupem 13ti let, mohu s jistotou říci, že to bylo nejdůležitější a nejlepší rozhodnutí mého života. Broker Consulting mi otevřel dveře do světa, kde se oceňuje pracovitost, růst a především lidskost.

Nepřetržitá cesta k vědění a lepším výsledkům

Počátky v Broker Consulting byly spojeny s nutností naučit se nové dovednosti a adaptovat se. Základní firemní filozofie vychází z následujícího předpokladu: pomáhat k růstu jak klientům, tak i spolupracovníkům. Jakmile jsem pochopil, co to v podstatě znamená, umožnil mi tento holistický přístup k osobnímu rozvoji, abych společně s mými klienty rostl a rozvíjel se i já sám. Stal jsem se tak pro své okolí spolehlivým a ceněným partnerem. Klientům jsem tak mohl pomáhat s celou škálou jejich potřeb a problémů. Najednou to byla zase ta kreativní činnost, kterou jsem znal z designu a chyběla mi ve všech předchozích kariérních výzvách. Pojišťovnictví, úvěry nebo i práce v realitách se opět nádherně spojilo v jedno a umožnilo mi konečně spravovat majetek klientů tak, jak si myslím, že by to mělo být. Prostě spolu.


Foto: Petr Adámek/Broker Consulting

Hledání nových příležitostí

Ani po mnoha letech praxe ve finančním a realitním sektoru nemám pocit, že bych dosáhl svého vrcholu. Každý den naopak objevuji nové možnosti k učení a růstu. Třeba v roce 2018, kdy jsem měl možnost otevřít novou franšízu. A i když to představovalo velký závazek, nemalé náklady a odlišný styl práce, věřil jsem v tento koncept. Právě spojení všeho, co jsem doposud dělal a víra, že takto má služba klientovi vypadat, mne přes všechny počáteční výzvy přenesla. Dnes naše pobočka Boker Point Premium na Mlýnské ulici v Ostravě patří do první pětky těch nejúspěšnějších v Česku. Více než kdy předtím jsem přesvědčený o tom, že ve světě konzultanta existuje k osobnímu i profesnímu rozvoji řada různých cest. Ať už jde o investice, svět realit či developerskou činnost. Když Broker Consulting přišel v roce 2021 s tím, že vstoupí na trh s developerskými projekty, aby podpořil domácí výstavbu bytů a zajistil klientům kvalitní a hezké bydlení, neváhal jsem a začal v našem moravskoslezském kraji hledat vhodné lokality. Díky tomu zde aktuálně řídím nejen projekty Broker Consulting, ale i některých našich klientů. Ptáte se, jakou hodnotu tyto projekty mají? Rozhodně to není zanedbatelné číslo. Jedná se o více než 2 miliardy korun. Ale jak říkám, jsem stále na začátku. Neustále se na mne zároveň obracejí další kolegové a firmy z tohoto oboru. Jsem rád, že nám všem dává smysl společně v této oblasti spolupracovat. Můžeme tak klientům zajistit kvalitní bydlení, které je navíc spojené s bezpečnou finanční službou.

Budujte svůj úspěch s námi

Chtěl bych tímto příspěvkem inspirovat každého, kdo hledá více než jen práci, tedy především smysluplnou kariéru a osobní růst. Broker Consulting je důkazem, že s odhodláním, správnou podporou, spravedlivým systémem a společnými hodnotami lze překonat jakékoli výzvy. Pokud toužíte po kariéře, která vám umožní neustále se rozvíjet, učit a být ve všech aspektech života lepší, nemusíte hledat dál. Společně tak můžeme otevřít dveře k novým příležitostem.

Spolupráce vedoucí k vzájemnému úspěchu

Moje cesta s podporou Broker Consulting ukazuje, že pravý úspěch není pouze v dosahování profesních a finančních cílů, ale také v neustálém osobním rozvoji, sdílení zkušeností a příležitostí s ostatními. Toto firemní prostředí mi umožnilo růst. A to nejen po profesní stránce, díky čemuž se ze mě stal profesionál, ale také po lidské stránce.


Foto: Petr Adámek/Broker Consulting

Cítím za povinnost podělit se o toto poselství a nabídnout stejnou příležitost i ostatním. Na této vzrušující cestě můžeme zjistit, kam vás schopnosti a odhodlání, jež bude podpořeno našimi zkušenostmi a zázemím, mohou dovést. Společně tak můžeme vybudovat budoucnost, na kterou budeme všichni hrdí.

Sdílejte článek