Byznys
16/06/2024 Jaroslav Baďura

Impérium ISMM rozšiřuje svůj byznys, ve Štítině otevřelo svařovnu za 25 milionů

Výrobní závod Štítina. Foto: se souhlasem ISMM

​Strojírenská společnost ISMM Production & Business Cooperation rozšiřuje výrobní závod ve Štítině na Opavsku o novou halu svařovny a současně modernizuje provoz a sociální zázemí pro zaměstnance. Investice do výstavby včetně vybavení přesáhla milion EUR (25 milionů korun) a umožní vznik dvaceti nových pracovních míst.

Ve výrobním areálu o velikosti dvou hektarů vznikla nová hala svařovny, díky které se mění vnitřní uspořádání a logistika závodu. „Od nové haly si slibujeme zvýšení kvality práce svářečů, zlepšení pracovních podmínek a vytvoření nových prostor pro rozvoj robotického svařování a broušení. Právě zvýšení robotizace a automatizace ve výrobě patří mezi naše strategické priority na příštích pět let,“ uvádí majitel a generální ředitel ISMM Miloslav Cváček.

Firma působí v obci Štítina od roku 2013 a zaměstnává zde více než 130 pracovníků. Součástí výrobního závodu je i jedna z největších práškových lakoven v Moravskoslezském kraji, kterou ISMM vybudovala a rozjela v roce 2015.

Z hlediska technologického vybavení areál dále disponuje dvěma laserovými pálícími stroji, dvěma ohraňovacími lisy, dvěma robotickými svařovacími pracovišti a patnácti svařovacími boxy, nachází se zde také samostatné oddělení přípravy výroby a velké manipulační a skladovací plochy. Nové prostory umožní zvýšit produktivitu práce a dodatečně vytvoří dalších 20 pracovních míst, výhledově se tak maximální počet zaměstnanců v tomto závodě stabilizuje na 150.

Společnost ISMM Production & Business Cooperation je vlajkovou lodí ISMM Group Miloslava Cváčka. Multioborová skupina zahrnuje celkem 6 společností, které dohromady zaměstnávají více než 600 pracovníků a generují obrat přes 1,6 miliardy korun.

Součástí skupiny je kromě strojírenských společností ISMM & JB Machinery v Dívčím Hradě a ISMM & EGAS v Pustějově, také jistebnická firma ISMM & TESO, což je výrobce schodů a liniových produktů z teraca.

V oblasti služeb dále působí tenisový areál ITP v Ostravě – Mariánských Horách, Hotel Gong ve Štramberku nebo od června 2024 nově otevřená restaurace a penzion Mlýn Kozlovice.

Sdílejte článek