Nejnovější zprávy: Stíny horkého léta využily krásy Štramberka i okolí ​Zámek v Raduni slaví 700 let festivalem plným chutí a vůní

Společnost

Vysoké vlny uvěznily surfaře (67) na Těrlické přehradě. Pomohli mu hasiči

​Tři jednotky hasičů se zapojily do úspěšné záchrany seniora (67), který ve čtvrtek vyrazil s prknem a plachtou na hladinu vodní nádrže Těrlicko (okres Karviná).

Foto: HZS MSK

"Překvapivě vysoké vlny byly ale nad jeho síly, a tak jeho kamarádi, lebedící v klídku na břehu, museli zavolat hasičskou pomoc," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Ke břehu přehrady dorazily dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK – stanice Havířov a Karviná) i s nafukovacími čluny a také jednotka dobrovolných hasičů Těrlicko ve čtvrtek krátce po druhé hodině odpolední.

"Kvůli vysokým vlnám bylo seniora uprostřed vlnobití velmi obtížné sledovat i hasičským dalekohledem, aby se neztratil z dohledu," uvedl mluvčí.

Muž se za silného větru dostal do situace, kdy byl zřejmě unaven a podchlazen a silný vítr jej již bez plachty unášel po vodě na windsurfingové desce, na níž jen nečinně ležel.

Profesionální hasiči již měli připraven člun k vyplutí, zatímco dobrovolní hasiči byli posláni na hráz Těrlické přehrady, kam byl nešťastný senior unášen. Vítr byl opravdu silný, a tak se muž dostal ke hrázi dříve, než se k němu měl možnost dostat člun po vodě.

Podchlazený muž byl po doražení k břehu při vědomí a schopný pohybu. Dobrovolní hasiči mu i s jeho plovací deskou pomohli na břeh a zajistili, aby byl v teple a pod dohledem v jejich výjezdovém vozidle.

Velitel zásahu na místo povolal tým zdravotníků k jeho ošetření.

Reklama ×