Společnost
03/01/2016 Jaroslav Baďura

VIDEO: Jak natočit novoroční ohňostroj? Dronem přímo z epicentra

Takhle ohňostroj asi jen tak často neuvidíte. Kopřivničan Jakub Lakatoš si vzal při natáčení kopřivnického novoročního ohňostroje na pomoc dron. Jak sám přiznává, místy měl o dron strach, protože byl přímo v epicentru výbuchů tisíců světlic. Podívejte se na video.

„Rád natáčím nové věci a kopřivnický ohňostroj jsem měl v plánu už minulý rok, ale potřebné technické vybavení, konkrétně FPV monitor s videovysílačem, jsem v té době neměl k dispozici,“ říká osmnáctiletý nadšenec Jakub Lakatoš.

Prací s drony a celkově leteckými záběry se zabývá přibližně tři roky. „Natáčím různá sportovní videa a zajímavosti, které následně zpracovávám různými způsoby,“ říká Jakub Lakatoš.

Přiznává, že v jistých chvílích měl o dron opravdu strach. „Právě v tu dobu mi nefungoval výše uvedený monitor a tudíž jsem přesně nevěděl, jak blízko se dron nachází. Ale rád riskuji, takže jsem to prostě musel zkusit,“ dodává mladý autor.

„V jednu chvíli letěl dron přímo skrze vybuchující pyrotechniku. Když jsem si to doma pak přehrál a těch pár průletů uviděl, tak mi vážně zatrnulo, ale výsledné video je o to hezčí.“

Sdílejte článek