Sport
14/04/2023 Petr Broulík

V sobotu se pojede premiérový ročník Bíloveckého bajku, závodit budou i děti

První ročník Bíloveckého bajku se uskuteční v sobotu 15. dubna v bíloveckém areálu Medvědí bouda u bílovecké přehrady. Do amatérského závodu, který organizuje bývalý motocyklový závodník Josef Kulhavý, se přihlásilo už přes 150 účastníků.

Jméno Josefa Kulhavého je neodmyslitelně spjato jak s českým motokrosem, tak s cross country. Dvojnásobný mistr republiky v motokrosu a mistr Německa z roku 2012 v cross country začal po ukončení čtyřiadvacetileté sportovní kariéry pronikat do cyklo světa. A výsledkem je amatérský bikerský závod určený pro širokou veřejnost, dospělé i děti.

Soutěžit mohou i děti na louce u Medvědí boudy

„Zúčastnit se Bíloveského bajku mohou děti od šesti let, které budou soutěžit na louce u Medvědí boudy v okolí bílovecké přehrady,“ řekl Josef Kulhavý.

Závodníci do 12 let budou rozděleni do tří kategorií. Děti starší 12 let pojedou dospěláckou trasu. Zatímco dětský okruh má zhruba 800 metrů, pro dospělé jsou připraveny trasy v délce 16 a 30 kilometrů. Na třicetikilometrovou trasu A s převýšením 800 metrů může vyrazit maximálně 200 závodníků, limit pro dojetí je stanoven na čtyři hodiny.

„Šestnáctikilometrové béčko má převýšení 400 metrů, maximální počet 100 účastníků a limit pro dojetí 2,5 hodiny,“ upřesňuje Josef Kulhavý a dodává, že povrch obou tras pro dospělé je z 90 procent tvořen lesními a polními cestami, z 10 procent půjde o asfaltové komunikace.

Atraktivní podívaná začíná v 10:30 hodin

„Můžeme slíbit divácky atraktivní podívanou s místy, která velmi dobře prověří fyzickou zdatnost závodníků i jejich jezdecké umění. Jde o regulérní závod a na prvním místě je samozřejmě bezpečnost závodníků i diváků. O tu se budou na přejezdech přes silnice starat školení organizátoři v reflexních vestách, v případě potřeby budou na místě i zdravotníci,“ říká Josef Kulhavý.

Dětské závody se v sobotu 15. dubna uskuteční od 10:30 hodin, hlavní závod startuje v pravé poledne a trasa B v 12:15 hodin. Prezence účastníků závodu začíná v 8 hodin a ráno končí půl hodiny před každým jednotlivým startem. Vyhlášení výsledků je naplánováno zhruba na patnáctou hodinu odpolední.

Bíloveckým bajkem se letos otevře Bajkerská amatérská regionální soutěž (BARS).

Sdílejte článek