Kultura
02/08/2022 Petr Sobol

V pátek startuje Ladná Čeladná. Festival nabídne skvělou muziku i program pro děti

Už v pátek 5. srpna se Čeladná promění ve festivalové městečko a návštěvníkům nabídne dvoudenní program, tradičně zaměřený především na rodiny s dětmi.

Mezi hlavní headlinery letošního sedmého ročníku patří Čechomor, Mňága a Žďorp, Sto zvířat či Kašpárek v rohlíku. Kromě koncertů nebude chybět rozmanitý program pro děti – divadelní představení, tvůrčí dílny, malování na obličej, pohybové aktivity, hry i oblíbené dětské atrakce.

Festival uvede 15 koncertů a kromě legendárních kapel mají místo v line-upu také mladé kapely, které však za dobu svého působení stihly posbírat řadu hudebních ocenění. Je to například Michal Horák, jenž získal Českého slavíka v kategorii Objev roku 2021, nebo Kateřina Marie Tichá, která se stala Objevem roku 2021 v hudebních cenách Anděl, a na Ladné Čeladné vystoupí v doprovodu oblíbené frýdecko-místecké kapely Bandjeez.

Pestrý program, v němž nechybí zábava, sport i poučení, je připraven pro děti. Kromě divadelních představení, promítání pohádek, kreativních dílen, deskových a jiných her se malí návštěvníci mohou zapojit do pohybových hrátek s Honzou Onderem, který podobný formát pořadu natáčí pro Déčko České televize.

„Srdečně zvu na Ladnou Čeladnou nejen dospělé, ale také děti a věřím, že si každý v programu najde to své. Snad nám počasí bude přát stejně jako v minulých letech a naplno si užijeme, troufám si říct, jedinečnou atmosféru našeho festivalu, který se koná v malebném prostředí Beskyd,“ řekl ředitel festivalu Ladná Čeladná Jindřich Vaněk.

Sdílejte článek