Kultura
01/08/2022 ČTK

Víme, kdo přijede. Festival Štěrkovna Open Music odhalil hvězdy na příští rok

Hudební festival Štěrkovna Open Music, který v minulých dnech proběhl v areálu hornického muzea Landek Park v Ostravě-Petřkovicích, se příští rok vrátí na svou domácí půdu.

Návštěvníci budou znovu moci zavítat na břehy jezera v Hlučíně na Opavsku, které se obnovuje. Pořadatelé to dnes řekli před jedním z posledních koncertů letošního 18. ročníku. Zároveň zveřejnili první tři jména účinkujících.

Přehlídka, která je třetím největším festivalem v kraji a největším, který se koná mimo Ostravu, byla poslední dva roky v náhradních prostorách Landek Parku. "Hlučínské jezero se revitalizuje a během stavby nebylo možné tam tak vekou akci uskutečnit. Práce ale už jdou do finále, a tak se připravujeme na návrat," uvedl za pořadatele Matěj Ostárek.

Po celý letošní festival se návštěvníci mohli setkávat v různých podobách se vzkazem: Vracíme se do Hlučína. Budoucnost Lucinky je v Čínských lyžích, do něhož pořadatelé ukryli jména prvních tří hlavních hvězd, které dnes zveřejnili. "Byla to taková hra s našimi fanoušky, kteří tak mohli hádat, koho si za rok přijdou poslechnout. Pod Lucinkou se skrývala legendární Lucie, čínské lyže pak ukrývaly kapelu Chinaski. Asi největším oříškem pak byla budoucnost. Japonský překlad slova budoucnost je totiž mirai. Zahraje tedy skupina, která už dvakrát získala Cenu Anděl v kategorii kapela roku.Takže první trojice je Lucie, Mirai a Chinaski," doplnil Ostárek

Další interprety se návštěvníci dozvědí postupně od 1. srpna, kdy pořadatelé zahájí předprodej vstupenek. Festival se bude konat od 27. do 29. července. Celkem za rok na Štěrkovně Open Music vystoupí čtyři desítky interpretů. Letos návštěvníci mohli vidět například koncerty kapel Čechomor, Monkey Business, Jelen, Traktor, Hradišťan či na formaci Bratři Ebenové. Vystoupili i Tomáš Klus se sborem Permoník či Vojtěch Dyk s B-Side Bandem.

Sdílejte článek