Společnost
25/01/2022 ČTK

V ostravské Dolní oblasti se otevřela nová expozice závodních vozů

Fakulta strojní VŠB - Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO) dnes v populárně naučném centru Velký svět techniky v Dolních Vítkovicích slavnostně otevřela expozici Formula Student Ostrava se závodními vozy.

Hlavními výstavními kousky jsou dva monoposty z univerzitních dílen. ČTK to řekla mluvčí univerzity Petra Halíková.

"Návštěvníkům ukážeme závodní simulátor, který vznikl z našeho prvního prototypu. Dalším vystaveným kouskem je Vector 04, v pořadí čtvrtá formule vyrobená na VŠB-TUO, se kterou naši studenti soutěžili na závodech Formula SAE Italy a FS Czech v roce 2018," uvedl děkan Fakulty strojní Robert Čep.

Součástí výstavy jsou i dva interaktivní exponáty, na kterých si budou moci návštěvníci Velkého světa techniky vyzkoušet například výměnu pneumatik na čas nebo pomocí olejové vany zjistit, jak se chová motorový olej při průjezdu zatáčkou. Expozice bude pro návštěvníky otevřena minimálně rok.

Podle kapitána závodního týmu Samuela Ciencialy byla příprava expozice poměrně komplikovaná. "Do příprav nám zasáhla pandemie. Dlouho jsme se nemohli dostat k nám na dílnu,m a stavba expozice se tak velmi protáhla. Jsme proto velice rádi, že exponáty půjdou po dvou letech intenzivní práce konečně vidět,“ uvedl Cienciala. Tým momentálně pracuje na výrobě již sedmého monopostu Vector 07, se kterým se zúčastní několika závodů.

Sdílejte článek