Gastronomie
28/02/2023 Jaroslav Baďura

V Ostravě otevřelo nové bistro. Vyzkoušeli jsme snídani

V centru Ostravy, jen pár metrů od budovy Českého rozhlasu, otevřelo na začátku prosince nové bistro Koncepty.

Bistro obsadilo prostor po podniku jménem Café Racer, které tady na podzim roku 2019 otevřel potomek italských přistěhovalců. Nabízel například pravou domácí italskou pastu, škoda, že skončil.

Foto: Jaroslav Baďura

Koncepty nabízejí hned sedm snídaní, v poledne pak mají na menu tři jídla, tento týden jsou to například řepné karbanátky s hummusem nebo bramborové knedlíčky plněné jahodami (každé jídlo za 239 kč).

My vyzkoušeli snídani, dali jsme si cappuccino a café latte, k jídlu pak vejce Benedikt a lívance alla carbonara.

Foto: Jaroslav Baďura

Lívance byly skvělé, obrážíme podniky se snídaněmi v Ostravě už dlouho, ale na něco podobného jsme snad ještě nenarazili - nadýchané lívanečky překryté slušnou porcí míchaných vajíček, to vše posypané parmezánem a utěšenou hromádkou křupavé pancetty.

Pokud plánujete jen lehký oběd nebo hodláte porubat půlku Bělského lesa, pak tuto vydatnou a opravdu chutnou snídani doporučujeme.

Vejce Benedikt vypadaly výborně, jen jsme si museli vyžádat solničku a pepřenku. Když nám ji číšník přinesl, přišel za ním od dalšího stolu host, který už platil a vytkl jídlu stejný nedostatek - bylo podle něj plané a potřebovalo dosolit.

Na to číšník reagoval sdělením, že solnička a pepřenka na stole degraduje práci kuchaře, což si tedy nemyslíme a Konceptům doporučujeme lepší dochucování nebo slánky na stůl...

Vejce Benedikt. Foto: Jaroslav Baďura

Kafe bylo výborné a slibujeme, že na další návštěvu brzy dorazíme, na snídaňovém menu totiž čeká ještě například hotdog s párkem od Bobra nebo avokádová pomazánka se zastřeným vejcem...

Koncepty mají otevřeno dle svých facebookových stránek každý den kromě pátku a neděle, na webu však píší, že zavřeno je pouze v neděli.

Sdílejte článek