Gastronomie
06/12/2023 Petr Sobol

V Ostravě otevřel stylový irský pub. Nabízí irskou i světovou gastronomii za rozumné ceny

Foto: Vladimír Pryček/Magazín PATRIOT

Fanoušci irské kuchyně, typické ostrovní atmosféry nebo piva Guiness mají důvod k radosti. Na své si přijdou taky vyznavači plzeňského piva čepovaného na hladinku. V Ostravě před pár týdny otevřel nový irský The Manor Pub.

Okolí ostravského Skeletu v budoucnu nabídne spoustu lákadel. Naproti vyroste nový koncertní sál, v jeho těsné blízkosti se postaví Černá kostka. Jednu novinku ale Skelet odhalil už teď – tradiční irský pub, který kromě irské kuchyně láká i na světové speciality nebo pivo Guinness.

Za vznikem The Manor Pubu stojí dva společníci – Jason Fitzgerald, který pochází z Irska a v Ostravě otevřel už několik podniků, a jeho parťák Tomáš Hnilka. „Dlouho jsme přemýšleli, jak bychom mohli ostravskou gastronomickou scénu zpestřit. Oba máme rádi styl irských pubů, a tak jsme se rozhodli jít touto cestou. Chtěli jsme Ostravě nabídnout kus Irska za rozumné peníze,“ uvedl Hnilka pro patriotmagazin.cz.

Meníčka od 149 korun

The Manor Pub je stylově zařízený. „Někdy máme pocit, že lidé mají strach a myslí si, že jsme nějakou nóbl restaurací. Tak to ale vůbec není, jsme pub a chceme lidem nabídnout trošku luxusní prostředí. Ale taky chceme, aby věděli, že co je hezké, nemusí být i drahé. Přejeme si, aby u nás nasáli příjemnou atmosféru a cítili se tady dobře,“ prozradil Tomáš Hnilka.

Meníčka i s polévkou v pubu stojí od 149 korun. „Snažíme se do ostravského prostředí přinést v rámci meníček typická česká a mezinárodní jídla naservírovaná v moderním pojetí,“ dodal Hnilka. Na klasickém jídelníčku hosté najdou nejčastěji irské speciality, fish and chips, tradiční irský guláš, čerstvé ryby, seafood chowder a taky mezinárodní klasiky jako křídla, žebra nebo třeba burger.

Guinness i whiskey

Irskou atmosféru podtrhuje taky správně načepované pivo Guinness. „Jako správný pub čepujeme dvě nejlepší piva na světě, Guinness a Pilsner Urquell,“ usmál se Hnilka. V nabídce nechybí ani kvalitní vína, míchané nápoje nebo nejlepší irské a skotské whiskey. „Vybíráme ty nejlepší, které si můžete dát i v typických irských pubech,“ dodal.

Budova Skeletu leží na hlavní ostravské tepně, ulici 28. října, z níž se má v budoucnu stát moderní bulvár. Hned vedle je zastávka MHD i veliké parkoviště. Navíc v samotném objektu Skeletu působí okolo 700 pracovníků. „Jsme otevřeni úplně všem, od dělníků, přes úředníky až po vrcholové manažery. Chceme se dostat do jejich povědomí a dát jim vědět, že se u nás mohou příjemně posadit, dobře se najíst a napít,“ prohlásil jeden z majitelů.

Nový irský ostravský pub je v provozu od začátku října. Otevřeno má ve všední dny, vždy od 10 do 22 hodin. „Ale během akcí můžeme mít otevřeno i v soboty,“ doplnil Hnilka. The Manor Pub byl navíc navržen tak, aby se v něm daly pořádat i různé oslavy, večírky nebo bankety. Součástí interiéru je také pódium, na kterém mohou probíhat koncerty i další akce. Kapacita podniku je mezi 80 až 100 hosty.

„Pokud lidé mají chuť, rádi je u nás uvítáme. Myslím, že naše kombinace českých a irských jídel je hodně zajímavá,“ uzavřel Tomáš Hnilka.

Foto: Vladimír Pryček/Magazín PATRIOT
Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama