Společnost
01/04/2017 Jaroslav Baďura

V Ostravě hořela halda, požár zasáhl 18 hektarů

V poslední březnový den zasahovalo 6 jednotek hasičů u požáru suché trávy, odpadu, náletových dřevin a keřů ve Slezké Ostravě na místní haldě.

Operační středisko přijalo tísňové volání v pátek krátce po jedné hodině odpolední. Na místo bylo postupně vysláno 6 jednotek hasičů, a to 4 jednotky ze stanic ve Slezské Ostravě, Ostravě-Přívoze, Ostravě-Jihu a Ostravě-Fifejdách, které posílily dvě jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí Ostrava-Heřmanice a Ostrava-Radvanice.

Celkem tak na místě zasahovalo 6 cisternových automobilových stříkaček (CAS) včetně těch, které jsou určeny pro hašení za nutnosti přisunu velkého množství vody (tzv. velkokapacitní CAS).

Po příjezdu hasiči zjistili, že hoří odpad, suchá tráva, náletové dřeviny a křoviny na místní haldě na ploše odhadnuté velitelem zásahu na přibližně 18 hektarů.

Hasiči dostali požár pod kontrolu asi za 10 minut po příjezdu první jednotky na místo, úplně požár se jim povedlo zlikvidovat za dalších 70 minut.

Po dobu zásahu musel být omezen provoz na vedlejší železniční trati vedoucí okolo haldy. Škoda způsobená požárem nebyla dosud stanovena, bude určena po bližší obhlídce požářiště majitelem.

Každopádně hasiči zabránili rozšíření požáru na rozsáhlý prostor zbytku haldy.

Sdílejte článek