Gastronomie
08/05/2023 Petr Sobol

V centru Ostravy otevřel venkovní bar z kontejnerů, chystá i táboráky

Kontejnery plné jídla, piva či drinků, k tomu velká otevřená zahrádka, bohatý kulturní program i pravidelné táboráky. Oblíbený letní ostravský podnik Pavilon na Černé louce už přivítal první letošní návštěvníky.

Pavilon má otevřeno v teplých měsících. Od konce září byl proto zavřený, v pátek už byl ale zase v provozu. „Víkend byl škaredý, takže jsme neotevřeli, už se ale zase těšíme na teplé dny, pořádně to rozjedeme,“ řekl pro patriotmagazin.cz jeden ze spolumajitelů Jan Haščák.

Pavilon odstartoval třetí sezonu. Od té doby ušel kus cesty a letos na Černé louce funguje už ve třech kontejnerech. V jednom se čepuje pivo, ve druhém jsou v nabídce další drinky a ve třetím občerstvení, o které se letos poprvé stará frýdecko-místecký street food Bob’s Burger. „Jsou to super lidi, hodí se k nám lidsky, tak jsme si řekli, že to zkusíme,“ prozradil Haščák.

V areálu Pavilonu panuje skvělá nálada. Lidé sedí na lehátkách, v trávě i na lavičkách. A od léta by mělo začít fungovat i posezení na střeše dvou kontejnerů.

Bohatý bude i doprovodný program. Pavilon si na každou středu nachystal táborák, plánují se i koncerty, letní kino nebo DJ. „Ve spolupráci s IKEA chystáme pro rodiny s dětmi taky Midsommar festival v duchu švédských sousedských slavností. Na konci srpna by měl proběhnout španělský den,“ dodala spolumajitelka Nikola Blažková.

Pavilon byl letos otevřený zatím jen jednou, nalákal však mraky návštěvníků. „Bylo tady vážně plno. Byli bychom rádi, kdybychom pomohli oživit centrum Ostravy, zastavují se u nás totiž lidé ze všech koutů města,“ potěšilo spolumajitele.

Díky Pavilonu, a dalším nedalekým podnikům, navíc ožívá i okolí řeky Ostravice. „Spolupracujeme s Dockem a Loděnicí, máme společné vratné kelímky, které jde vrátit u nás i u nich. Snažíme se pohyb mezi těmito podniky podpořit,“ uvedl Haščák s tím, že Pavilon je otevřený každý den (pokud tomu přeje počasí) od 14 do 22 hodin.

Sdílejte článek