Gastronomie
05/05/2023 Jaroslav Baďura

​Zakladatelé Snídaňuj se nevzdávají. Zavřeli jednu kavárnu, otvírají další

Radim Garnol, zakladatel Snídaňuj, původně jen rozvozové firmy na snídaně, ze které se později stala kavárna v centru Ostravy a pak i pobočka v Porubě, před několika dny porubský podnik uzavřel.

Nyní ale Radim Garnol překvapivě oznámil, že Snídaňuj převezme a bude provozovat kavárnu Café Kolonie v Jubilejní kolonii v Ostravě.

“Stále chceme mít větší rádius než jen v centru Ostravy, kde nám to šlape velmi dobře. V Porubě se nám úplně nedařilo dosáhnout našich cílů a proto jsme se rozhodli najít si nějaké jiné útočiště,” říká Radim Garnol.

“Naskytla se nám tato kavárna v Jubilejní Kolonii a protože jsem vyrůstal hned vedle v Družstvě, tak k tomu místu mám poměrně silný vztah. Rok a půl zpátky proběhla velká rekonstrukce této historické budovy a když jsem tam byl naposledy v kavárně, tak se mi tam moc líbilo. Předchozí nájemci to za rok poměrně slušně rozjeli, nicméně ekonomicky to nebylo zdravé, víme co zde šlo, co naopak chybělo a na to se zaměříme,” říká.

Později se proto přihlásil do výběrového řízení na provozovatele kavárny, která sídlí v objektu města. “Přihlašovali jsme se s tím, že pokud uspějeme, Porubu zavřeme. Nakonec jsme vyhráli a s bývalým majitelem se domluvili, že podnik převezmeme téměř kompletní, jen jej doplníme o pár našich prvků.”

Kavárna s novým provozovatelem se otevře v neděli 7. května. Jaký bude koncept kavárny? “Podnikbude zaměřený na snídaně a přidáme také obědy, které tam původně vůbec nebyly. Nabídneme naši pastu, kterou si sami vyrábíme a bude to také hodně o kvalitních dezertech,” slibuje Garnol.

Kromě dezertů od cukrářů ze Snídaňuj bude kavárna nakupovat také výrobky jiných cukrářů, k dispozici bude jedna italská káva a jedna výběrová z lokální pražírny. “Zatím ještě ladíme dodavatele, ale bude se jednat o lokální firmu.”

“V kavárně zachováme také koutek pro maminky s dětmi a jelikož se považujeme za takové farmáře, vyrábíme si vlastní těstoviny, sušíme je a prezentujeme, tak novinkou v podniku bude místo, kde bude fungovat naše farmářská prodejna. Zejména to bude pro naše produkty - pesta, těstoviny, ale také pro lokální výrobce medu, čokolády, chilli, marmelád a dalších věcí,” říká Radim Garnol.

Sdílejte článek