Byznys
10/04/2021 Jaroslav Baďura

U Fulneku vzniká vývojový, distribuční a skladovací komplex. Zaměstná 150 lidí

Ve fulnecké části Stachovice vzniká komplex pro vývojové, výrobní a distribuční aktivity, Stachovice HUB, s celkovou rozlohou 15 418 m² za téměř 250 milionů korun.

Vlastníkem projektu je společnost mcePharma z Bílovce, která vyvíjí a vyrábí doplňky stravy, doplňková krmiva a premixy.

Její specializací jsou tablety rozpustné v ústech a práškové formy v různých formách balení od sáčků, sticků až po pytle.

„Spojené stavební povolení a územní rozhodnutí jsme dostali 8. dubna. Nyní nás čeká velmi náročné sedmiměsíční období, během kterého by měl být celý komplex postaven. Předpokládané otevření plánujeme v říjnu tohoto roku,“ říká Andrea Doležalová, výkonná ředitelka společnosti mcePharma.

Stachovice HUB nabídnou služby pro firmy, které hledají smluvního partnera pro vývoj, výrobu, skladování nebo distribuci z farmaceutického, potravinářského i veterinárního průmyslu. Distribuční sklady nabídnou až 5000 paletových míst po dokončení obou etap výstavby.

„Stachovice HUB jsou jasným důkazem pokračující transformace průmyslu Moravskoslezského kraje, a to i v oblasti farmaceutických a potravinářských inovací,“ doplňuje výkonná ředitelka společnosti.

Nedílnou součástí zcela unikátního komplexu budou certifikované vývojové a analytické laboratoře (Center of Excellence), certifikovaná farmaceutická i potravinářská výroba a centrálně řízený sklad s implementací prvků umělé inteligence i digitalizace.

„Veškeré výrobní aktivity budou splňovat požadavky dle uznávaných mezinárodních certifikací, bez negativního dopadu na životní prostředí,“ říká Andrea Doležalová.

Hlavními zákazníky celého HUBu jsou největší nadnárodní farmaceutičtí, nutriční výrobci a distributoři.

Společnost má aktuálně téměř tři desítky zaměstnanců a hledá další. Zahájení nového provozu ve Stachovicích je naplánováno na říjen 2021 a společnost počítá, že zaměstná až 150 odborníků různých profesí.

Firma mcePharma s.r.o. je česká společnost, která vyvíjí a vyrábí doplňky stravy, doplňková krmiva a premixy. Její specializací jsou tablety rozpustné v ústech a práškové formy.

Firma nabízí inovativní řešení a flexibilní prozákaznické služby. mcePharma spolupracuje s předními univerzitami a vědeckými ústavy.

Společnost získala ocenění produktu Neo curcumin supplement ODT v soutěži Inovace roku 2020, jenž je patentován v České republice a nyní je v procesu schvalování patentová přihláška v EU, Kanadě a USA.

Sdílejte článek