Byznys
18/01/2019 Jaroslav Baďura

Tým bikera Hynka ujíždí na čokoládě. Uzavřel partnerství s firmou VITALO, výrobcem funkčních čokolád

Nové partnerství pro sezonu 2019 vzniklo mezi cyklistickým týmem Kristiána Hynka a společností VITALO, která se specializuje na výrobu čokoládových doplňků stravy a funkčních čokolád.

VITALO se stalo titulárním partnerem tohoto nového týmu, který se tak v této sezoně postaví na start pod názvem VITALO future cycling.

„Miluji čokoládu, stejně jako většina profesionálních sportovců. Kakaové boby jsou označovány za nejbohatší zdroj antioxidantů, vitamínů a minerálů a je dokázáno, že rozumná konzumace kvalitní čokolády podporuje vytrvalostní parametry. Je totiž schopna dodat potřebnou energii k výkonu v náročných etapách. Je to vlastně takový příjemný nakopávač výdrže. Proto jsem byl nadšený, když jsme se s VITALO domluvili na spolupráci,“ vysvětluje cyklista Kristián Hynek.

VITALO manufaktura s. r. o. vyvíjí inovativní funkční čokolády a unikátní čokoládové doplňky stravy nejen pro sportovce. Její nutriční terapeuti a technologové obohacují vysoce kvalitní čokoládu o přírodní aktivní látky, jako jsou superpotraviny, proteiny či bylinky.

To vše za pomoci těch nejmodernějších a nejšetrnějších technologií a v top kvalitě. Čokolády jsou typické vysokou nutriční hodnotou a funkčními benefity.

„Jsme rádi, že můžeme zařadit mezi naše dlouhodobě podporované aktivity i špičku světové cyklistické scény. Mistr Evropy z roku 2012 a držitel dvou bronzových medailí ze světových šampionátů, Kristián Hynek, patří dlouhodobě mezi nejlepší MTB maratonce světa. Partnerství s ním a podpora pro nás byla jasnou volbou při rozhodování, kterým směrem rozšířit naši podporu sportu. Jsem přesvědčena, že společně dosáhneme významných úspěchů,“ říká zakladatelka a majitelka společnosti Gabriela Mikešová.

Tým VITALO future cycling budou v sezoně 2019 reprezentovat jezdci Kristián Hynek, Martin Stošek a Dominik Buksa.

„Partnerství nám umožní růst, získat nové impulzy a plně se soustředit na závodní kalendář, jehož významnou tuzemskou součástí bude účast v prestižním seriálu Kolo pro život, mistrovství republiky XCM a další. Mými osobními největšími cíli bude etapový závod Cape Epic a maratonské mistrovství světa ve Švýcarsku. Celý tým pojede na čokoládové vlně a je připraven na boje o vítězství,“ těší se Hynek.

VITALO se dlouhodobě zaměřuje na podporu českého sportu, spolupracuje například s FC Baník Ostrava. Zapojuje se také do charitativních aktivit, naposledy do projektu studentů Lékařské fakulty Ostravské univerzity Čokoládové srdce.

Sdílejte článek