Proměny kraje
17/06/2019 ČTK

Třinecká nemocnice má novou interní JIP za 40 milionů korun

Krajská nemocnice v Třinci na Frýdecko-Místecku dnes otevřela zrekonstruovanou interní jednotku intenzivní péče.

Modernizace přišla na téměř 40 milionů korun a většinu nákladů hradil ze svého rozpočtu kraj coby zřizovatel nemocnice, sdělila mluvčí nemocnice Irena Sikorová Nožková.

Původní JIP z roku 1997 už podle mluvčí nesplňovala požadavky na péči o pacienty na tomto typu oddělení, a to z hlediska prostoru ani hygieny.

Během pětiměsíční přestavby se tak změnilo nejen dispoziční řešení jednotky, ale vyměnila se i elektroinstalace, vzduchotechnika, podlahové krytiny, okna a další zařízení. Zároveň bylo upraveno i zázemí pro zdravotníky.

"Nemocnice Třinec získala kromě zmodernizovaných prostor novou kvalitní zdravotnickou techniku nezbytně potřebnou pro léčbu pacientů, kteří jsou v ohrožení života. Zrekonstruované oddělení tak má nové plicní ventilátory, další hemodialyzační přístroj, úpravnu vody pro hemodialýzu, ale také monitory vitálních funkcí. Zlepší se také komunikace mezi pacientem a personálem, a to díky novému komunikačnímu zařízení a kamerovému systému," uvedl náměstek hejtmana Martin Gebauer (ANO).

Po úpravách je na interní JIP šest samostatných boxů a jeden box příjmový. Ve dvou boxech byl navíc nainstalován závěsný systém, který umožňuje manipulaci s obézními pacienty až do 270 kilogramů.

Na jednotce jsou hospitalizováni pacienti s život ohrožujícími onemocněními, a to například s onemocněním kardiovaskulárního systému, se závažným plicním onemocněním, akutním krvácením do zažívacího traktu, s těžkými metabolickými poruchami, septickými stavy, poruchami vědomí, těžkými intoxikacemi a dalšími problémy.

Sdílejte článek