Gastronomie
15/07/2023 Petr Sobol

Točím šišku! V novém ostravském bistru se bude dělat světový kebab

Dva dobří kamarádi, kteří se dokázali prosadit v gastro světě, spojili své síly a vymysleli kebab s velkými ambicemi. U Stodolní ulice v Ostravě budou točit šišku.

Točím šišku. Tak se jmenuje projekt, se kterým vkročili na trh Patrik Bauer z Řeznictví U Bobra a Michal Španěl, jenž je spolumajitelem ostravského bistra Eat Meat. Společně začali dělat kebab. „Takový, který známe ze světa, třeba z Berlína. U nás nic takového není. Říkali jsme si, že to musíme zkusit, a tak jsme se do toho pustili,“ řekli Patrik s Michalem v povídání pro patriotmagazin.cz.

Základem jejich kebabu je kuřecí maso, kupa fritované zeleniny a bylinky, které si pěstují v Beskydech. Ladí se pečivo, chystá se i několik příloh. „Nechceme se však vázat na jeden produkt. Uvidíme, co nás bude bavit a co bude fungovat. Na tyčku se dá napíchat spousta druhů masa, dokážu si představit třeba listopadovou husí šišku,“ usmál se Michal.

Patrik s Michalem už se svou šiškou vyrazili na Ostravský kompot, kde během pár hodin vyprodali. Teď se ukážou také v průběhu festivalu Colours of Ostrava v odpočinkové zóně před COKAFE, zároveň ale intenzivně pracují na své kamenné základně, kterou budou mít v těsné blízkosti ostravské Stodolní ulice. Otevření plánují na přelom září a října. „Dominantou bistra bude gril na lávových kamenech. Kebab budeme dělat na principu vertikálního grilování,“ prozradil Patrik Bauer.

Bistro bude mít otevřeno od pondělí do pátku. Soboty pánové ještě zvažují, v neděle ale bude zavřeno. Fungovat bude taky rozvoz. „Pokud se nám vše povede rozjet v kvalitě, kterou chceme nastavit, tak jsme poměrně rychle schopni otevřít další pobočku. Taky se ale může stát, že zůstaneme u jedné pobočky, která nám bude dělat radost a v létě vyjedeme třeba na nějaký festival,“ uvedl Patrik.

Zatímco Michal má zkušenosti z provozů Eat Meat nebo Arrows, Patrik je zase expertem přes maso. „A společně to prodáme. Moc se na to těšíme. Budeme jiní než klasické kebaby. Budeme používat 100 procent masa, nebude ničím napíchané, jak to často bývá jinde. A pak už si pojedeme svou linii. Máme rádi dobré pečivo, vlastní dresinky, hrajeme si se zeleninou a bylinkami, které se postarají o explozi chutí,“ dodal Michal Španěl.

Mimochodem, zajímá vás, jak název Točím šišku vznikl? Náhodou! „Vidím šišku, která se točí. A bylo to,“ uzavřel Patrik Bauer.

Sdílejte článek